A támogatásra számító dohánytermelőknek sietniük kell
A dohánytermelőknek már csak 2015. október 7-ig van lehetőségük bejelentkezni a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalnál az új szerkezetátalakítási programhoz.
Fontos, hogy minden jogosult dohánytermelő az október 7-i jogvesztő határidőig bejelentkezzen az új programba annak érdekében, hogy igényelhesse a dohány termeléséhez rendelkezésre álló nemzeti támogatásokat. Amennyiben a programba bejelentkező dohánytermelő családi gazdaságban vagy közeli hozzátartozójával közösen termel dohányt, úgy lehetősége van a szerkezetátalakítási programban vállalt kötelezettségeit — az élőmunka ráfordítási vagy az élőmunka és árbevételi kötelezettségét együtt — legfeljebb három további személlyel megosztani.
Az MVH-nál felhívták a figyelmet arra is, hogy csak az a szerkezetátalakítási programban résztvevő dohánytermelő jelentsen be kötelezettség-megosztást, ahol ennek a feltételei teljes körűen fennállnak. Azon öt hektárnál nagyobb területen dohányt termelők, akik a bejelentéssel nem tudnak, vagy nem akarnak élni, az öt hektár fölötti rész vonatkozásában az egyéb feltételek teljesítése mellett a hektáronkénti 300 ezer forint támogatást, mint a szárítás költségeit csökkentő támogatást igénybe tudják venni, így semmilyen hátrány nem éri őket. (munkatársunktól)
Kapcsolódó cikkeink
Elkezdődött a dohány betakarítása
Az elmúlt évek átlagát tekintve csaknem 700 termelő mintegy 2.800…
Tovább olvasom >Illegális családi dohányüzemre csapott le a NAV
Dohánylevelek szárításával, aprításával és értékesítésével foglalkozó Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei családra csaptak…
Tovább olvasom >Betilthatja Franciaország az eldobható e-cigarettákat
Franciaország az eldobható elektronikus cigaretták betiltását tervezi – mondta Elisabeth…
Tovább olvasom >További cikkeink
Bővülhet az online árfigyelő
A családok védelme, az infláció alacsony szinten tartása és a…
Tovább olvasom >Kamatkedvezmény a zöldhitelre
Még kedvezőbb lesz a népszerű lakáscélú zöldhitel a K&H-nál. A legnépszerűbb…
Tovább olvasom >Friss felmérés: A visszautasítástól való félelem bénítja a vállalkozásokat
Egy friss felmérés szerint a vállalkozások 33 százaléka a visszautasítástól…
Tovább olvasom >