A szelektív hulladékgyűjtést és a REpontokat népszerűsíti a MOHU
A szelektív hulladékgyűjtést és a hulladékvisszaváltó REpontokat népszerűsíti a MOHU, a cég kampányaihoz nagykövetként Ördög Nóra és Till Attila televíziós műsorvezetők is csatlakoztak.
Ozoli Gábor, a MOHU szóvivője a Budakeszin felállított REponton tartott szerdai sajtótájékoztatón kiemelte: a hulladékgyűjtő és visszaváltó automatákat januártól országszerte elkezdték felállítani.
Az új rendszert fokozatosan vezetik be, a gyártók június 30-ig kaptak haladékot. Eddig az időpontig még forgalomba hozhatóak olyan csomagolások, amelyek nem visszaválthatóak – közölte.
Az új hulladékvisszaváltó és gyűjtő rendszer már több országban sikerrel működik és akár 90 százalékos visszaváltási arány is elérhető általa – jelezte a szóvivő.
Ördög Nóra a társadalmi felelősségvállalást és a környezettudatos magatartást hangsúlyozta és kiemelte: szeretnék még inkább rábírni az embereket a szelektív hulladékgyűjtésre, amellyel sajnos sokan még nem élnek. Till Attila arról beszélt, hogy aREpont-rendszeren keresztül nagyon sok hulladék újrahasznosítására nyílhat lehetőség a jövőben – hangsúlyozta.
Az automaták működésének bemutatásakor elhangzott: azt a palackot lehet majd visszaváltani, amiért kifizették a vásárlók az 50 forintos visszaváltási díjat, és amin megtalálható a visszaváltási logó. A nem visszaváltható palackokat, üvegeket, aludobozokat ugyanúgy, ahogy korábban, a szelektívbe kell dobni.
A MOHU sajtóanyaga szerint a 400 négyzetméternél nagyobb üzlethelyiségeknél kötelező, hogy működjön ilyen visszaváltó automata, de a rendszerhez bárki csatlakozhat még, legyen szó boltról vagy akár vendéglátó helyiségről is. Regisztrálni a MOHU Partner Portálján lehet. A REpont rendszerhez csatlakozó üzleteknek a MOHU kezelési díjat fizet, de a legfontosabb előny az, hogy a csatlakozás forgalomnövekedést eredményez, hiszen nemzetközi tapasztalatok szerint a vásárlók oda viszik vissza a palackot, ahol megvették azt, valamint ott is vásárolják le a visszaváltásért kapott díjat. Január óta 1600 helyen 2000 automatát telepített a MOHU és ez a szám folyamatosan nő – ismertették.
A sajtótájékoztatón szó volt a kisebb boltokat érintő, házhoz menő REpont rendszerről. Ebben az esetben a kisboltba nem telepít automatát a MOHU, hanem a boltos egy applikációval visszaváltja, és összegyűjti a beérkezett csomagolásokat, amiket a MOHU mobil visszaváltó autói rendszeresen elszállítanak. Csatlakozni a kézi visszaváltási rendszerhez szintén a MOHU Partner Portálján keresztül lehet.
A visszaváltási rendszer célja, hogy a lehető legnagyobb mértékben hasznosítsák újra a Magyarországon forgalomba hozott italcsomagolásokat. Az Európai Unió előírása, hogy ezt a rendszert be kell vezetni, és már több országban sikeresen működik.
Kapcsolódó cikkeink
Mindenkinek a vásárló a fontos – mindig, mindenhol, mindenkor – Együtt okosodtunk (Business Days 2024 1. rész)
A Business Days harmadik, szerdai napjának délelőttje az elmúlt másfél…
Tovább olvasom >Tovább szigorítanak az üvegvisszaváltás szabályain: új korlátozások az áruházláncokban
Egyes áruházláncok újabb szigorításokat vezettek be az üvegvisszaváltás rendszerében, amelyek…
Tovább olvasom >Nincs még megoldás!
Nehéz helyzetben érzik magukat azok vendéglátósok, akik nem szeretnének lemondani…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >