A SPAR-család sikerének titka a generációk együttműködése
A SPAR Magyarország csaknem 14 ezer munkavállalónak biztosít megélhetést, ezzel az ország legnagyobb foglalkoztatói között van. A vállalat fejlődésében és sikeres működésében fiatalok és idősebbek, valamint a hölgy munkatársak is hatalmas szerepet vállalnak. A SPAR generációs programja segít abban, hogy az idősebbek és a fiatalok közti különbségek előnnyé váljanak a mindennapi működésben.
Generációk együtt a SPAR sikeréért
A kiskereskedelmi láncok között SPAR a legnagyobb foglalkoztató a maga csaknem 14 ezer munkavállalójával, köztük férfiak és nők, idősebbek és fiatalabbak egyaránt jelen vannak. A vállalat azt tűzte ki céljául, hogy a hatékonyabb és sikeresebb együttműködést többféle módon segíti, kiaknázva a különböző generációk eltérő tudásának és képességeinek előnyeit. A vállalat minden évben rendszeresen szervez kommunikációs tréningeket, és kifejezetten törekszik arra, hogy ezeken a különböző generációk vegyes csoportokban ismerhessék meg egymás stílusát, eltérő preferenciáit, ami hatékonyan járulhat hozzá a csapatmunkához.
A SPAR számára természetes az egyenjogúság
A vállalat humánerőforrás politikájának egyik alaptétele, hogy nem tesz különbséget a nők és a férfiak bérezésében, és teljesen természetes a hölgyek egyenjogúsága, mely megjelenik a vállalat minden szintjén. A vezetői csapat esetében a diverzitás nagyon fontos: a felső vezetésben 46%-ban foglalnak helyet hölgy kollégák, míg 54%-ban férfiak, ami rendkívül jó aránynak számít. Nemzetközi tanulmányok támasztják alá, hogy a sokszínűség mennyi anyagi és erkölcsi értelemben vett hozzáadott értéket jelent.
Fókuszban a munkavállalók
A SPAR tapasztalatai szerint ma a férfiakra ugyanolyan családi szerepek hárulnak, mint a nőkre, így mindkét nem esetében az egyik legfontosabb érték a munkaidő tervezhetősége, kiszámíthatósága. A fizikai munkakörökben 4 hétre előre tervezik a munkaidőt, melyet a munkavállalók is megváltoztathatnak az előre tervezett programjaiknak megfelelően. A munkaidő beosztásánál törekednek arra, hogy az azonos munkahelyen dolgozó párok igényüknek megfelelő beosztásban járhassanak dolgozni. A bicskei SPAR-központ esetében a munkavállalók számára home office lehetőséget is biztosítanak: a vállalati szabályozás szerint munkakörtől függően akár 4-17 munkanap is elérhető otthonról történő munkavégzéssel.
SPAR-család – segítő kéz a nehéz helyzetekben
A SPAR igyekszik támogatást adni minden szociálisan nehéz helyzetbe került munkavállalójának. Őket a vállalat lehetőségeihez mérten minden esetben segíti, legyen szó balesetről, halálesetről, vagy bármilyen más jellegű problémáról. Anyagi jellegű gondok esetén szociális juttatásban részesítik a munkatársakat, de előfordulnak olyan egyedi élethelyzetek, amikor szerződött partnereken keresztül biztosítanak tanácsadást. Nagyobb katasztrófák esetén a SPAR-család összefogására is lehet számítani, ilyen esetekben a kollégák is felajánlják egyedi segítségüket, anyagi támogatásukat.
Kapcsolódó cikkeink
Több mint 223 tonna élelmiszerrel segít nehéz sorsú embereknek az idei Adni Öröm! karácsonyi adománygyűjtő akció
Több mint 26 ezer csomag jut nehéz sorsú emberekhez karácsony…
Tovább olvasom >Nagynevű borszakértő a SPAR-nál
A SPAR Magyarország termékpalettáján kiemelt helyet kapnak a hazai pincészetek,…
Tovább olvasom >Csúcsmodern péküzemet létesített a SPAR Felső-Ausztriában
Új, korszerű péküzemet nyitott a SPAR Austria az INTERSPAR hipermarketek…
Tovább olvasom >További cikkeink
Master Good, Nestlé Hungária, Tesco Magyarország az idei győztes sorrend
A Trade magazin idén másodszor hirdette meg a Karácsonyi tv-reklámok…
Tovább olvasom >Átadásra kerültek a CO-OP Star idei Ezüstfenyő és Ezüstcsillag díjai
Ahogy minden évben karácsony előtt, úgy idén is, december közepén…
Tovább olvasom >Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >