A SIÓ-Eckes startupokkal hozza helyzetbe a magyar barackot a 2. NAK – TechLab első gyümölcslégyártó-partnereként
Magyarország vezető gyümölcslégyártója a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Design Terminal által 2020 őszén indított 2. NAK TechLab inkubációs program egyik nagyvállalati partnereként támogat két újgenerációs startupot a hazai barack versenyképességét erősítő megoldás közös kidolgozásában. A SIÓ-Eckes a hazai gyümölcslégyártók közül elsőként segíti termelői, gyártói és fogyasztói insightjával, valamint széleskörű iparági tapasztalataival magyar agrár-startupok együttműködését. A november végén záruló, három hónapos programban a kiválasztott startupok a magyar mezőgazdaság digitális modernizációjára és versenyképesebbé tételére dolgoznak ki innovatív megoldásokat.
A SIÓ-Eckes a magyar őszibarack versenyképességét erősítő termék vagy folyamat megvalósítására fogalmazott meg konkrét kihívást. A termék vagy folyamat fókuszában a termesztés gazdaságosságának erősítése, a hazai éghajlatnak megfelelő őszibarackfajták kiválasztása, megfelelő növényvédelmi és kezelési eljárások vagy a munkaerőszükségletet csökkentő automatizációs megoldás áll.
A 2020. szeptember 16-ai kiválasztó táborban bemutatott projektötletek közül a többlépcsős értékelést követően a SIÓ-Eckes képviselői két csapat kooperációjára épülő projekt támogatása mellett döntött. A Growberry-csapat feladata a hazai termesztésre legalkalmasabb őszibarackfajták kiválasztása. A Byome-csapat pedig a kártevő rovarokkal kapcsolatos előrejelzésekkel járul hozzá a kiválasztott fajtákhoz megfelelő, piacképes termelési modell meghatározásához.
A járványhelyzetre tekintettel a SIÓ-Eckes virtuális mentorációval támogatja a két hazai startup szoros együttműködését. A SIÓ-Eckes az inkubációs program három hónapja alatt – agrár- és üzletfejlesztési szakértőkkel karöltve – rendszeres online workshopok keretében figyelemmel kíséri és iparági tapasztalataival segíti a két csapat kooperációját. A SIÓ-Eckes a saját mentori példájával a magyar gazdaság nagyvállalati szereplőit is arra ösztönzi, hogy tudásukkal és tapasztalataikkal ők is támogassák a jövőben a magyar agráriumot lendületbe hozó megoldásokat fejlesztő agrár-startupokat.
A 2019-ben sikeresen debütáló inkubációs program idei fordulójában ismét sikeres nagyvállalatok fogalmaztak meg olyan konkrét kihívásokat, amelyek az aktuális piaci kihívások azonosításával biztosítják a piacképes fejlesztések megvalósítását. A NAK TechLab inkubációs program célja, hogy a leginnovatívabb megoldások lendületbe hozzák, versenyképesebbé, fenntarthatóbbá és környezettudatosabbá tegyék az agrárszektort és az élelmiszerpiacot. Az inkubációs programot november végén egy Demo Day zárja, amelyen az elindult vagy hamarosan induló pilot projekteket prezentálják az agrárium döntéshozóinak. A legéletképesebb projektek akár más vállalatokat és befektetőket is megnyerhetnek a projektjeik megvalósítására.
Kapcsolódó cikkeink
Nagy István: a rendszeres mézfogyasztás az élhetőbb jövőért tett lépés
A rendszeres mézfogyasztás az élhetőbb jövőért tett fontos lépés –…
Tovább olvasom >Jön a legizgalmasabb agrártechnológiai rendezvény
A mezőgazdaság újjászületése a generációk küzdelmeiben, globális agrárrobotikai forradalom, átjárás a…
Tovább olvasom >Viharos idők, aranyat érő termések
Az elmúlt időszakban a gyümölcslevek piaca dinamikus fejlődésen ment keresztül,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Új fejezet nyílt a Pizza Hut történetében: Magyarországi modell alapján újulhat meg az étteremlánc
Szeptember 12-én vágták át a szalagot Pécs legnépszerűbb sétálóutcájában, a…
Tovább olvasom >Már 150 millió darab palackot, üveget és alumínium dobozt váltottak vissza a Lidl áruházakban
Mérföldkőhöz érkezett az új visszaváltási rendszerben a Lidl Magyarország. A…
Tovább olvasom >Stílus újragondolva- megújult a Hungaria pezsgő!
Új, a stílust és az eleganciát még inkább hangsúlyozó külsővel…
Tovább olvasom >