A rozé borok sikere: a gyümölcsösség és frissesség diadala
A rozé borok egyedülálló módon ötvözik a kékszőlő zamatos ízvilágát a fehérborok üdeségével és frissességével, így nem véletlen, hogy kiemelkedő népszerűségnek örvendenek a magyar borok piacán. Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára a XXV. Jubileumi Miklós-napi rozé borversenyen hangsúlyozta, hogy a rozé borok nemcsak a kezdő borfogyasztók számára kínálnak kiváló belépőt, hanem stratégiai fontosságúak is a magyar borok megítélésében és fogyasztásának növelésében – írja a Pénzcentrum.
Növekvő rozéfogyasztás Magyarországon

A rozé a legnépszerűbb
A Kunszentmiklóson tartott borversenyen Feldman Zsolt rávilágított a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának legfrissebb felmérésére, amely szerint 2017-hez képest 5 százalékkal nőtt a hazai rozéfogyasztás, míg a vörösborok iránti kereslet csökkent. A kutatásból kiderült, hogy a megkérdezettek 96 százaléka a gyümölcsös ízvilágot keresi a rozékban, amelyet a magyar borok kiemelkedő minőségben kínálnak. Az államtitkár szerint az elsőként rozét fogyasztók nagyobb valószínűséggel válnak rendszeres borfogyasztóvá, így ez a borfajta fontos szerepet játszhat a fiatalok megszólításában és a borpiac bővítésében.
A Miklós-napi borverseny tradíciója
A Miklós-napi rozé borverseny mára a legjelentősebb hazai eseménnyé nőtte ki magát a rozé borok szegmensében. Az államtitkár méltatta a rendezvény eredeti koncepcióját, amely szerint a borversenyt mindig Miklós nevű településen rendezik meg, és eleinte kizárólag Miklós keresztnevű borbírálók vettek részt benne. A tradíció és az innováció ötvözése hozzájárult ahhoz, hogy ez a megmérettetés a magyar borászat kiemelkedő eseményévé váljon.
Fenntarthatóság és támogatások a borászatban
Feldman Zsolt kiemelte, hogy a fenntarthatóság és a környezettudatos termelési gyakorlatok erősítése a Nemzeti Bormarketing Stratégia kulcsfontosságú elemei közé tartozik. A hazai szőlőültetvények többségét már fenntartható módon művelik, azonban az Agrár-környezetgazdálkodási támogatási program (AKG) további lehetőségeket kínál a gazdálkodók számára. Az alapvállalások teljesítése esetén évente 892 eurónak megfelelő forintösszeg támogatás igényelhető hektáronként, amely további 133 euróval növelhető környezetbarát gyakorlatok bevezetésével. A kérelmek beadási határideje 2024. december 23.
A rozé borok jövője
A rozé borok nemcsak a borpiac fontos szereplői, hanem a magyar borászat presztízsének erősítésében is kulcsszerepet játszanak. A gyümölcsösség, frissesség és könnyed elegancia, amit ez a borfajta kínál, tökéletesen összekapcsolható a fiatalos, modern borfogyasztói élményekkel. A rozé borok népszerűsége és a hozzájuk kapcsolódó támogatások hozzájárulhatnak ahhoz, hogy a magyar borászat továbbra is versenyképes és fenntartható maradjon, mind hazai, mind nemzetközi szinten.
Kapcsolódó cikkeink
Szürkebarát Párbaj Badacsonytördemicen
Egy igazán egyedülálló, országos jelentőségű boros eseményre készül a Badacsonyi…
Tovább olvasom >Hubai Imre: a magyar bor páratlan nemzeti kincs
A magyar bor páratlan nemzeti kincs, amelyre az egész ország…
Tovább olvasom >Sorsokról döntenek e titkos társaság tagjai
Kevesebben vannak világszerte, mint ahány ember járt az űrben, és…
Tovább olvasom >További cikkeink
Amitől a terméket a kosárba helyezzük – kutatás
A PwC és a Publicis Groupe Hungary legújabb közös kutatása…
Tovább olvasom >Korhatár alá került az energiaital: amit minden boltosnak tudnia kell
Június 11-től életbe lépett az energiaitalok árusítására vonatkozó új szabályozás:…
Tovább olvasom >Tízmilliók egy nyitófüllel – elindult a XIXO történetének legnagyobb nyereményjátéka
Idén nyáron minden eddiginél nagyobb dobásra készül a XIXO: elindult…
Tovább olvasom >