A Nébih API-jai
Az élelmiszerlánc-felügyeleti tevékenységet megalapozó adatvagyon valódi értékét annak minősége és naprakészsége határozza meg. Felmerül a kérdés: hogyan érhető el ez egyszerűen, az adminisztrációs terhek növekedése nélkül? A válasz egyszerű: a Nébih házhoz megy az adatért! Ugyanis a vállalatirányítási rendszerek egyre több, Nébih által felügyelt területen alakíthatnak ki közvetlen adatkapcsolatot.
Mi az az API?
Az API (Application Programming Interface) Alkalmazásprogramozási Felület, amely napjaink egyik legelterjedtebb informatikai megoldása. Ma már mindenki magától értetődőnek veszi, hogy a világ bármely pontján, bármikor és bárkivel kapcsolatba léphet, vagyis: az eszközök kapcsolódnak egymáshoz, „követik” egymás állapotát, segítenek a navigációban és más eszközök helyzetének meghatározásában. Ezek a kényelmi előnyök legtöbbször az API-nak köszönhetőek. Összefoglalva: az API-k a számítástechnikai eszközök és programok közötti kapcsolatok kialakításában, a rugalmas adatcserében, valamint az információk biztonságos áramoltatásában jelentenek segítséget.
A szomszéd API-ja mindig zöldebb?
Az üzleti világban már régóta használnak API-kat különböző célfeladatokra, viszont az államigazgatás szereplői csak az utóbbi években kezdték el szélesebb körben bevezetni ezt a technológiát. Ennek okai komplexek, mivel a közszféra digitális átállása Európa-szerte kihívásokkal szembesül gazdasági, szervezeti, technikai, kiberbiztonsági és jogszabályi szempontokból egyaránt. A gép-gép kapcsolatból felhasználói előnyök származnak. Erre jó hazai közigazgatási példa a Nemzeti Adó- és Vámhivatal online számla programja, amely teljesen átalakította a számlázási gyakorlatot, mert a vállalkozó a saját okoseszközéről közvetlenül küldhet adatokat az adóhatóság felé. Kitekintve Európára többféle megközelítéssel találkozhatunk az API-k alkalmazási területével kapcsolatban. Az adatküldés integrálása mellett egyes szakigazgatási ágazatokban megjelenik a közérdekű adatok API által történő megosztása is, amiből látható, hogy a felek közötti közvetlen adatkapcsolat kiépítése hosszabb távon kölcsönös előnyökkel kecsegtet.
A témában további híreket olvashatnak a Nébih tematikus honlapján.
Nébih
Kapcsolódó cikkeink
Ma kezdődik a World Science Forum Budapesten
Ma kezdődik Budapesten a World Science Forum (WSF – Tudomány…
Tovább olvasom >Tejtermékrészlegeket ellenőrzött a Nébih
Kereskedelmi egységek tejtermékrészlegeit ellenőrizték a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei.…
Tovább olvasom >Élelmiszerboltok tejtermékrészlegén járt a Szupermenta
A Szupermenta programban ezúttal kereskedelmi egységek tejtermékrészlegeit ellenőrizték a Nemzeti…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >Drágul a tej és a tejtermékek: mi áll az árak emelkedése mögött?
A tej és tejtermékek ára az elmúlt hónapokban jelentős növekedést…
Tovább olvasom >Fenntartható csomagolás: fókuszban az újrahasznosítás és a körforgásos gazdaság
A csomagolás az ellátási lánc egyik kulcseleme, ahol a fenntarthatóság…
Tovább olvasom >