A magyar állattartásnak, így a sertéstenyésztésnek is van jövője
A vidékfejlesztési tárca továbbra is elkötelezetten támogatja az állattenyésztést, mivel erős állattartás nélkül nincs erős növénytermesztés sem. A két ágazat felbomlott egyensúlyának helyreállításával lehet csak erős a vidék és az ország – jelentette ki Czerván György a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) agrárgazdaságért felelős államtitkára a Dombegyházi Agrár Zrt. üzemavató ünnepségén. Hozzátette: a ma átadott két sertéstelep fejlesztése példa arra, hogy válság idején is érdemes befektetni a sertéstartásba.
A Vidékfejlesztési Minisztérium közlése szerint Czerván György emlékeztetett: a gazdasági válság fokozottan megnöveli a fejlesztések értékét. A beruházások korszerűsítik az ágazatot, megteremtik a versenyképes gazdálkodás feltételeit. Ezek szükségesek a válság hatásának tompításához, és segítenek a piaci versenyben. A most átadott sertéstelepekhez hasonló fejlesztések szükségesek a válság sikeres leküzdéséhez.
A Békés megyei agrárvállalkozás sertéstelepei 2008 óta 1,3 milliárd forintból újultak meg. Ebből az összegből 695 millió forint minisztériumi támogatás volt.
A fejlesztések hatására 20-30 százalékkal több sertést nevelnek. A leválasztott malacok száma meghaladja a 26-ot, ami a nyugat-európai termelők eredményeivel is felveszi a versenyt. A társaság a jövő évtől több, mint 28 ezer hízó előállítását tervezi. A 100 százalékban magyar tulajdonú társaság üzleti partnerei is elsősorban hazai vállalkozások.
Czerván György hangsúlyozta: a fejlesztés azért is kiemelt jelentőségű, mert helyben maradásra ösztönzi az embereket egy olyan térségben, mely Magyarország 33 leghátrányosabb kistérsége közé tartozik.
(munkatársunktól)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Még mindig lehet spórolni, de nem minden árrésstopos terméken
Bár a magyarországi árrésstopok hatása kezd érezhetővé válni a hazai…
Tovább olvasom >Több mint 13 tonna adomány gyűlt össze a NOE és a CBA közös húsvéti akcióján
Több mint 13 tonna adomány gyűlt össze a Nagycsaládosok Országos…
Tovább olvasom >Fagyos tavasz, súlyos károk: összeomolhat a gyümölcstermés 2025-ben
Az áprilisi fagyok komoly pusztítást végeztek a magyar gyümölcstermesztésben: egyes…
Tovább olvasom >