A Lucart 2013 óta 9600 futballpályányi fát óvott meg a kivágástól
A hazánkban Nyergesújfalun jelenlévő olasz papíripari cég, a Lucart immár 16. Fenntarthatósági jelentését tette közzé. A GRI irányvonalak mentén összeállított jelentésből kiderül, hogy a vírus miatti óvintézkedésekre 1,9 millió eurót fordítottak, és a megváltozott piaci körülmények ellenére 515 millió eurós forgalmat realizáltak. Akvirálták a brit ESP Ltd-t, porcari üzemükben pedig egy új kapcsolt energiatermelő létesítményt indítanak.
Csatlakoztak az ENSZ Globális Megállapodásához
A Lucart 2020-ban is azon dolgozott, hogy a papíripar minél zöldebb legyen. Kitűzte, hogy 2025-ig 100%-ban újrahasznosítható vagy komposztálható csomagolásra, 2030-ig pedig 100%-ban újrahasznosított vagy komposztálható csomagolásra váltanak. A Csoport fenntarthatósági stratégiája összhangban áll az ENSZ fenntartható fejlődési céljaival (SDG-k). A Lucart 2020-ban hivatalosan is csatlakozott az ENSZ Globális Megállapodásához (UNGCN Italy). „Fenntarthatóság iránti elkötelezettségünk ebben a nagyon nehéz évben sem változott, sőt, az ENSZ 2030-ra kitűzött céljait olyannyira magunkénak érezzük, hogy elköteleztük magunkat az alapelvek mellett”– mondta Massimo Pasquini, a Lucart vezérigazgatója.
2020-ban elért főbb eredmények:
- a CO2– és a NOX– kibocsátás 12,1, illetve 44,6%-kal csökkent 2014-hez képest
- a gyártott papír tonnájára jutó hulladék 7,4%-kal csökkent 2019-hez képest
- a víz és az energiaforrások jobb felhasználása; a fajlagos vízfogyasztás 18,1%-kal csökkent 2013-hoz képest, míg a fajlagos energiafogyasztás 11,8%-kal lett kevesebb 2014-hez képest
Hidrogénnel és biometánnal üzemelő gázturbinák
A korábbi évekhez hasonlóan a 16. Fenntarthatósági jelentés is a Global Reporting Initiative, azaz GRI Standard szerint készült. A jelentés pénzügyi részéből kiderül, hogy a koronavírus miatti óvintézkedésekre Csoport szinten 1,9 millió eurót költöttek, és hogy ugyan a koronavírus-járvány jelentősen érintette a számukra kiemelten fontos HORECA piacot, mégis sikerült több mint 515 millió eurós forgalmat bonyolítaniuk.
A Brexit és a COVID-19 által generált bizonytalanságok ellenére a Lucart pénzügyi erejét a további nemzetközi terjeszkedés jellemezte. 2021 márciusában felvásárolták az Egyesült Királyság vezető, független feldolgozó vállalatának, az ESP Ltd tőkéjének a 100%-át.
Energia- és hőtermelésre a vállalat porcari üzemében idén egy új kapcsolt energiatermelő létesítményt is elindítanak, amelyben a legmodernebb üzemanyagokkal (hidrogén és biometán) üzemelnek a gázturbinák. Ez a beruházás tovább csökkenti a fajlagos energiafogyasztást, valamint a fajlagos CO2– és a NOX– kibocsátást.
A Natural Projekt: több mint 6,5 milliárd kartondoboz újrahasznosítása
A beszállítókkal, ügyfelekkel és nonprofit egyesületekkel való folyamatos együttműködés is hozzájárul ahhoz, hogy a Lucart innovatív és fenntartható üzleti megoldásokat dolgozzon ki, és hozzájáruljon a tisztességes és befogadó társadalom megteremtéséhez is.
A Lucart K+F részlege a körkörös gazdaság elősegítése érdekében indította el 2010-ben a Tetra Pakkal közös projektjét (Natural Projekt). A Fiberpack az italos kartondobozokból kinyert cellulózrostok újrafelhasználásával létrehozott alapanyag.
Azzal, hogy 2013 és 2020 között Fiberpack papírt gyártottak, az alábbi eredményeket érték el:
- több mint 6,5 milliárd kartondobozt hasznosítottak újra; ez a mennyiség egymás mellé téve 37-szer érné körbe a Földet
- több mint 2,8 millió, vagyis 9600 futballpályányi fát óvtak meg a kivágástól
- több mint 170 ezer tonnányi CO2 légkörbe kerülését előzték meg; ennyi CO2-kibocsátást 1,3 millió Róma-Milánó (vagy Budapest-Prága) autóúttal érnénk el
Kapcsolódó cikkeink
Maximális pontszámot kapott környezetvédelemből a Lucart az EcoVadistól
A harmadik egymást követő évben nyerte el a platina minősítést…
Tovább olvasom >Az Azzurra Capital stratégiai részesedést szerez a Lucart holdingjában, a Pasfinban
Az Azzurra Capital kötelező érvényű megállapodást kötött a Pasfin holdingvállalatban…
Tovább olvasom >Papírozzuk le!
A háztartási papírtörlők, annak ellenére, hogy textilkendőkkel könnyen helyettesíthető termékek,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Új napelemparkkal bővül a Nestlé szerencsi gyár
Jövő márciusban lép működésbe az az 1,5 GW éves teljesítményű…
Tovább olvasom >Új fejezet nyílt a Pizza Hut történetében: Magyarországi modell alapján újulhat meg az étteremlánc
Szeptember 12-én vágták át a szalagot Pécs legnépszerűbb sétálóutcájában, a…
Tovább olvasom >Már 150 millió darab palackot, üveget és alumínium dobozt váltottak vissza a Lidl áruházakban
Mérföldkőhöz érkezett az új visszaváltási rendszerben a Lidl Magyarország. A…
Tovább olvasom >