A Lidl minden saját tulajdonú üzlete megkapta az EDGE zöld épület minősítést
Az idén 20 éves Lidl Magyarország továbbra is kiemelt feladatának tartja, hogy felelős üzletláncként minél fenntarthatóbb működési folyamatokat alakítson ki, fókuszálva többek között az áruházak környezeti hatásainak mérséklésére. A vállalat ezen törekvéseinek egyik fontos eredménye, hogy az összes, 2023 üzleti év végéig megnyitott saját tulajdonú üzlete EDGE zöld épület minősítéssel rendelkezik.
A Lidl Magyarország felelős vállalatként elkötelezett saját működésének környezeti hatásainak csökkentésében. Az infrastruktúra, az épületek és működési folyamatok felelős kialakítása, a munkavállalók tudatosságának növelése olyan tényezők, amelyekre közvetlen befolyással van a vállalat, ezáltal hozzájárulhat a környezettudatosabb működés kialakításához. A diszkontlánc energiahatékonysági célkitűzések mentén törekszik a minél fenntarthatóbb energiafelhasználásra. Ezenfelül azt is célul tűzte ki a Lidl, hogy a saját porfóliójába tartozó ingatlanoknál folyamatosan bővíti a fenntartható tanúsítással rendelkező áruházak számát, ennek érdekében 2023-ban elindította a saját tulajdonú üzletek EDGE-minősítését.
„Magyarországon piacvezető élelmiszer-kiskereskedelmi áruházláncként célunk, hogy a fenntarthatóbb működésben is élen járjunk. Tavaly indítottuk el saját tulajdonú üzleteink zöld épület minősítését, ezért is különösen nagy büszkeség számunkra, hogy máris elmondhatjuk, hogy a 2023-as üzleti év végéig megnyitott áruházak tekintetében már minden saját Lidl üzlet rendelkezik EDGE minősítéssel. Sőt, közülük 31 áruház az EDGE ADVANCE minősítést tudhatja magáénak”
– nyilatkozta Tőzsér Judit, a Lidl Magyarország vállalati kommunikációs vezetője.
Az EDGE minősítési rendszer szerint egy épületnek legalább 20%-kal kevesebb energiát, vizet és az anyagokban megtestesülő energiát, az EDGE ADVANCED minősítéshez pedig minimum 40%-kal kevesebb energiát kell felhasználnia, mint egy hagyományos épületnek.
Az energiahatékonyság érdekében a Lidl Magyarország kiemelt figyelmet fordít az energiafelhasználásának legnagyobb részét képező villamosenergia-fogyasztásra, illetve az üzletek energiafogyasztásának menedzsmentjére is. Többek között az újonnan nyíló áruházaiban már gáz nélküli fűtésrendszert épít be, valamint a meglévő üzleteknél is igyekszik a korszerű hűtő-fűtő berendezésekre való átállásra. Az ingatlanok mindegyike 2016 óta ISO 50001 energiagazdálkodási rendszerrel működik, amelyet a DEKRA Certification GmbH független tanúsító szerve vizsgál felül évente. Továbbá a központi irodaházban, a logisztikai központok raktártereiben és a teljes üzlethálózatban LED világítási rendszer működik. Az energiával kapcsolatos tudatosság növelése érdekében a munkavállalóikat is képzésekben részesíti.
Kapcsolódó cikkeink
Ceres ZRt.: Fenntarthatósági mérföldkő a győri üzem tetején
A fenntarthatóságot és az innovációt tűzte zászlajára a Ceres ZRt.,…
Tovább olvasom >Válságállóság az AI és ESG segítségével – KPMG CEO Outlook 2024
A hosszú távú válságállóság megteremtése kulcsfontosságú a siker szempontjából, nem…
Tovább olvasom >Megtérül a fenntarthatóság
Az EY 2024-es Fenntartható Érték Tanulmánya szerint a fenntarthatósági beruházások…
Tovább olvasom >További cikkeink
Master Good, Nestlé Hungária, Tesco Magyarország az idei győztes sorrend
A Trade magazin idén másodszor hirdette meg a Karácsonyi tv-reklámok…
Tovább olvasom >Átadásra kerültek a CO-OP Star idei Ezüstfenyő és Ezüstcsillag díjai
Ahogy minden évben karácsony előtt, úgy idén is, december közepén…
Tovább olvasom >Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >