A Lidl minden saját tulajdonú üzlete megkapta az EDGE zöld épület minősítést
Az idén 20 éves Lidl Magyarország továbbra is kiemelt feladatának tartja, hogy felelős üzletláncként minél fenntarthatóbb működési folyamatokat alakítson ki, fókuszálva többek között az áruházak környezeti hatásainak mérséklésére. A vállalat ezen törekvéseinek egyik fontos eredménye, hogy az összes, 2023 üzleti év végéig megnyitott saját tulajdonú üzlete EDGE zöld épület minősítéssel rendelkezik.
A Lidl Magyarország felelős vállalatként elkötelezett saját működésének környezeti hatásainak csökkentésében. Az infrastruktúra, az épületek és működési folyamatok felelős kialakítása, a munkavállalók tudatosságának növelése olyan tényezők, amelyekre közvetlen befolyással van a vállalat, ezáltal hozzájárulhat a környezettudatosabb működés kialakításához. A diszkontlánc energiahatékonysági célkitűzések mentén törekszik a minél fenntarthatóbb energiafelhasználásra. Ezenfelül azt is célul tűzte ki a Lidl, hogy a saját porfóliójába tartozó ingatlanoknál folyamatosan bővíti a fenntartható tanúsítással rendelkező áruházak számát, ennek érdekében 2023-ban elindította a saját tulajdonú üzletek EDGE-minősítését.
„Magyarországon piacvezető élelmiszer-kiskereskedelmi áruházláncként célunk, hogy a fenntarthatóbb működésben is élen járjunk. Tavaly indítottuk el saját tulajdonú üzleteink zöld épület minősítését, ezért is különösen nagy büszkeség számunkra, hogy máris elmondhatjuk, hogy a 2023-as üzleti év végéig megnyitott áruházak tekintetében már minden saját Lidl üzlet rendelkezik EDGE minősítéssel. Sőt, közülük 31 áruház az EDGE ADVANCE minősítést tudhatja magáénak”
– nyilatkozta Tőzsér Judit, a Lidl Magyarország vállalati kommunikációs vezetője.
Az EDGE minősítési rendszer szerint egy épületnek legalább 20%-kal kevesebb energiát, vizet és az anyagokban megtestesülő energiát, az EDGE ADVANCED minősítéshez pedig minimum 40%-kal kevesebb energiát kell felhasználnia, mint egy hagyományos épületnek.
Az energiahatékonyság érdekében a Lidl Magyarország kiemelt figyelmet fordít az energiafelhasználásának legnagyobb részét képező villamosenergia-fogyasztásra, illetve az üzletek energiafogyasztásának menedzsmentjére is. Többek között az újonnan nyíló áruházaiban már gáz nélküli fűtésrendszert épít be, valamint a meglévő üzleteknél is igyekszik a korszerű hűtő-fűtő berendezésekre való átállásra. Az ingatlanok mindegyike 2016 óta ISO 50001 energiagazdálkodási rendszerrel működik, amelyet a DEKRA Certification GmbH független tanúsító szerve vizsgál felül évente. Továbbá a központi irodaházban, a logisztikai központok raktártereiben és a teljes üzlethálózatban LED világítási rendszer működik. Az energiával kapcsolatos tudatosság növelése érdekében a munkavállalóikat is képzésekben részesíti.
Kapcsolódó cikkeink
Kihívásokkal teli piac: miért nehéz fenntarthatóan termeszteni az édesburgonyát Magyarországon?
Bár az édesburgonya népszerűsége és a kereslet iránta folyamatosan nő…
Tovább olvasom >Alkalmazkodás és megújulás
Az elmúlt időszak kihívásai arra kényszerítették a hazai nagykereskedelmi szektort,…
Tovább olvasom >Növekszik a Fairtrade termékek forgalma Németországban
A Fairtrade termékek forgalma Németországban 2024 első felében 3%-kal emelkedett…
Tovább olvasom >További cikkeink
Suppan Gergely: stabil növekedés indulhat a kiskereskedelmi szektorban
Az utóbbi hónap adata biztató abból a szempontból, hogy elindulhat…
Tovább olvasom >Heteken belül több milliárd euró támogatás nyílik meg a zöld beruházásba kezdő vállalatoknak
Várhatóan idén novemberben több mint 3 milliárd eurós kerettel nyílik…
Tovább olvasom >Virágzik a használt termékek piaca
A felnőtt magyar lakosság kétharmada vásárolt már használt terméket, elsősorban…
Tovább olvasom >