A Kroger is csatlakozik a beporzók védelmén dolgozó élelmiszerkereskedőkhöz
Rövidesen a Kroger is előírja valamennyi friss termény beszállítójának az integrált növényvédelmi módszerek alkalmazását
A Kroger is csatlakozott a Whole Foods, a Walmart és a Giant Eagle vállalatokhoz és lépéseket tesz a beporzók védelme és a biológiai sokszínűség megőrzése érdekében.
A cincinnati székhelyű élelmiszer-kiskereskedő „Thriving Together” elnevezésű társadalmi és irányítási stratégiájának keretében a Kroger minden frisstermény-beszállítójától megköveteli, hogy – a termelő méretétől függően – 2028-ig, illetve 2030-ig a kiskereskedőnek szállított összes termény esetében integrált növényvédelmi módszereket alkalmazzon.
A Kroger a jelenlegi gyakorlatokkal kapcsolatos kiindulási alap meghatározásához az élelmiszer-kiskereskedő friss terményekre fordított kiadásainak 40%-át képviselő beszállítók körében végzett felmérést olyan témákban, mint a növényvédelem, a talajegészség, a biológiai sokszínűség és a vízkészletek megőrzése.
A Kroger emellett az ellátási láncban biodiverzitási kockázatértékelést készít, hogy ne csak a friss terményekre, de a biodiverzitásra gyakorolt potenciális hatásokat is megértse; felkészül a biológiai sokszínűségről szóló jövőbeli jelentéskészítésre oly módon, hogy a biológiai sokszínűség mérőszámait kísérleti jelleggel a sorművelésű és a különleges növények beszállítóival alkalmazza. Ezen túlmenően pedig éghajlati kockázatértékelést készít ellátási láncának kiválasztott árucikkeire vonatkozóan.
– Ma már tudjuk, hogy a biológiai sokszínűség összeomlása ugyanolyan sürgető veszélyt jelent a bolygó egészségére és élelmiszerellátásunkra, mint az éghajlatváltozás. És az amerikai mezőgazdaságban évente több mint 1 milliárd fontnyi növényvédő szer felhasználása mindkettőnek a hátterében ott van – mondta Kendra Klein, Ph.D., a Friends of the Earth nevű érdekvédelmi szervezet tudományos igazgatóhelyettese a Kroger erőfeszítéseiről szóló nyilatkozatában.
– Itt az ideje, hogy az amerikai élelmiszer-kiskereskedők gyors lépéseket tegyenek a mérgező növényvédő szerek használatának megszüntetéséért az ellátási láncukban, és felgyorsítsák az átállást a biogazdálkodásra és más környezetmegújító megközelítésekre a mezőgazdaságban. Az ígéretes iparági tendencia ellenére az erőfeszítések messze elmaradnak attól, amire szükség lenne a beporzók, az emberek és a bolygó mérgező növényvédő szerektől való védelméhez.
Supermarket News
Kapcsolódó cikkeink
Az AI hatása Észak-Amerikában 2030-ra elérheti az 1,6 ezer milliárd dollárt
A kiskereskedők eltérő mértékben bár, de profitálhatnak a mesterséges intelligencia…
Tovább olvasom >Fenntarthatósági megállapodást kötött az Unilever a legnagyobb kiskereskedelmi partnereivel
Az Unilever megállapodást kötött tíz legnagyobb kiskereskedelmi partnerével, közöttük a…
Tovább olvasom >Saját vegán napvédő krémcsaládot dobott piacra Naomi Osaka
Látva, hogy a napvédelemmel kapcsolatos kutatások és diskurzusok középpontjába csak…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >