A holland Jumbo okos bevásárlókocsit tesztel
A holland kiskereskedelmi lánc, a Jumbo kamerával és érintőképernyővel és mesterséges intelligenciával felszerelt bevásárlókocsikat tesztelt vegheli üzletében. A kísérleti projekt arra a kérdésre keres választ, vajon az innováció a vásárlóknak potenciális hozzáadott értéket kínál-e.
A kocsiba kerülő árucikkek automatikusan beolvasásra kerülnek, miközben a beépített kamera is rögzíti azokat. Az érintőképernyőn pedig megjelenhet a vásárló bevásárlólistája. A kijelzőn a vásárló azonnal láthatja azt is, hogy mely termékek és milyen mennyiségben állnak rendelkezésre az üzletben, és a Jumbo reményei szerint a kijelző a fizetési folyamatban is alkalmazható lesz.
Kapcsolódó cikkeink
AI, biztonság, élmény: így választunk ma úti célt
Ma már nem elég tudni, hová utazunk – egyre fontosabb…
Tovább olvasom >A jövő kulcsa: mesterséges intelligencia és digitális innováció a vagyonkezelésben
Újabb mérföldkőhöz érkezett a magyar wealth management szektor tudástára: megjelent…
Tovább olvasom >Vásárlói tudatosság és digitális átalakulás: 2024 FMCG-piaci tanulságai
Alábbi összeállításunkban több nagy elemző cég aktuális adatait, insightjait idézve…
Tovább olvasom >További cikkeink
OKSZ az inflációról: Ezt nem mi csináljuk!
Áprilishoz képest májusban az árrésstop ellenére 0,6 százalékkal emelkedtek az…
Tovább olvasom >PwC Global Top100 felmérés: A világ 100 legnagyobb vállalatának piaci értéke új csúcson
A világ 100 legnagyobb vállalatának piaci értéke 7%-kal, összesen 2,8…
Tovább olvasom >KSH: májusban a fogyasztói árak átlagosan 4,4 százalékkal haladták meg az előző év azonos hónapi értékeket
2025. májusban a fogyasztói árak átlagosan 4,4 százalékkal haladták meg…
Tovább olvasom >