A gazdák nem akadályai, hanem partnerei a zöld átállásnak
Az európai gazdákra nem akadályként, hanem nélkülözhetetlen partnerként kell tekinteni a zöld átállás folyamatában –jelentette ki Ökrös Oszkár az Agrárminisztérium nemzetközi kapcsolatokért és Európai Uniós ügyekért felelős helyettes államtitkára Oslóban.
Magyarország norvégiai nagykövetsége az európai uniós misszióvezetők részvételével szervezett agrárszemináriumot. A magyar EU-elnökség gazdaközpontú uniós agrárpolitika kialakítására vonatkozó elképzeléseit Ökrös Oszkár ismertette. Kiemelte, az európai élelmezésbiztonság garantálása és a teremtett világunk megóvása érdekében az európai gazdáknak olyan körülmények között kell termelniük, hogy versenyképesek legyenek az EU-n kívüli mezőgazdasági és élelmiszeripari vállalatokkal. A helyettes államtitkár szerint ehhez az EU-ba harmadik országokból beszállítandó élelmiszerek és agrártermékeknek ugyanúgy meg kell felelniük azoknak a környezet- és klímavédelmi, állatjóléti és egyéb fenntarthatósági feltételeknek, amelyeket az uniós jogszabályok az európai gazdákra rónak. Emellett nem szabad aránytalan és a versenyképességüket súlyosan veszélyeztető felelősséget hárítani az agráriumra a zöld átállás folyamatában – húzta alá.
Szavai szerint az európai gazdákra nem akadályként, hanem nélkülözhetetlen partnerként kell tekinteni
Ellenkező esetben ugyanis a gazdák nem lesznek versenyképesek az olcsó, harmadik országokból származó tömegtermékekkel, amelyeket ráadásul környezetkárósító módon állítanak elő – hívta fel a figyelmet. Ökrös Oszkár hangsúlyozta, megengedhetetlen, hogy a gazdák feladják a termelést és ezzel kevesebb egészséges, biztonságos és ellenőrzött élelmiszer legyen Európában.
AM
Kapcsolódó cikkeink
A magyarok többsége 50 ezer forint alatt költ karácsonyi ajándékokra, a fenntarthatóság fontos szempont, de nem elsődleges
Az ajándékozás az ünnepek elmaradhatatlan hagyománya, de mi az, ami…
Tovább olvasom >A Lidl kiadta 3. fenntarthatósági jelentését
Megjelent a Lidl Magyarország 2022/2023-as üzleti évekre vonatkozó fenntarthatósági jelentése.…
Tovább olvasom >ESG – a fenntarthatósági szabványokról jogi szemmel
2023 decembere óta számos jogszabály látott napvilágot az ESG-részletszabályokról, amelyben…
Tovább olvasom >További cikkeink
Adni Öröm! – nehéz sorsú embereknek gyűjtenek tartós élelmiszereket a SPAR-üzletekben
Elindult mától a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a SPAR Magyarország…
Tovább olvasom >A technológiai fejlődés és az üzleti utazások
Az International Workplace Group (IWG) – a hibrid munkamegoldások piacának…
Tovább olvasom >K&H: ajándékot, de mit és melyik boltból?
A karácsonyi ajándékozás során a fiatalok körében a ruhák vannak…
Tovább olvasom >