A friss élelmiszerek csomagolási piacának értéke 2023-ra eléri 193 milliárd eurót
A Future Market Insights új adatai szerint a globális frissélelmiszer-csomagolási piac átlagos éves növekedési rátája a következő tíz évben várhatóan eléri a 3,88%-ot. A piac értéke 2023-ban 141,36 milliárd dollár (132,12 milliárd euró), míg 2033-ra várhatóan meghaladja a 206,85 milliárd dollárt (193,35 milliárd euró).
A friss élelmiszerek csomagolási piacának növekedését az elkövetkező évtizedben számos tényező fogja befolyásolni, így egyebek mellett az élelmiszeripari szolgáltatók számának növekedése a fejlődő gazdaságokban, a környezetvédelemmel és a fenntarthatósággal kapcsolatban növekvő aggodalom, a friss élelmiszerek iránti megnövekedett kereslet, a hosszabb eltarthatósági idő iránti növekvő igény és a rendelkezésre álló jövedelem növekedése.
A legnagyobb csomagolási típus a merev csomagolás, amely 2022-ben 52,4%-os bevételi részesedéssel rendelkezett. A Future Market Insights szerint a merev csomagolás várhatóan továbbra is domináns marad a piacon, különösen a gyümölcsök, tojások és zöldségek esetében, mivel képes megóvni a külső sérülésektől az élelmiszereket a szállítás és kezelés során.
A rugalmas csomagolási szegmens szintén figyelemre méltó ütemben – 2033-ig éves szinten átlagosan 5,6%-kal – fog növekedni, ami e csomagolási típus könnyű súlyának és szállíthatóságának köszönhető.
Az Egyesült Államokban a frissélelmiszer-csomagolás piaci értéke a becslések szerint 2023-ban meghaladja a 182 milliárd dollárt (170,1 milliárd euró).
Az adatok szerint Európában éves szinten átlagosan 2,13%-os piaci bővüléssel lehet számolni, és ezt a növekedést a bioélelmiszerek felé való elmozdulás, a hosszabb eltarthatóság fontossága, valamint a friss zöldségek és gyümölcsök iránti erőteljes kereslet mozdítja majd elő.
Kapcsolódó cikkeink
Az LG immár a 13. egymást követő évben került be a Dow Jones Fenntarthatósági Világindexbe
Az LG Electronics (LG) ismét bekerült a Dow Jones Fenntarthatósági…
Tovább olvasom >Inkább nehézség, mint lehetőség a fenntarthatóság a magyar cégek számára
A K&H fenntarthatósági index legújabb adatai rávilágítanak arra, hogy a…
Tovább olvasom >Kőrösi Csaba: a világgazdaság újratervezése zajlik a fenntarthatósági célok mentén
A 2015-ben megfogalmazott fenntartható fejlődési célok (SDG) megvalósítása nem halad…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: az egy évvel korábbihoz viszonyítva 1,7, az előző hónaphoz képest 2,0 százalékkal mérséklődött az építőipari termelés volumene novemberben
2024 novemberében az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint…
Tovább olvasom >Az LG immár a 13. egymást követő évben került be a Dow Jones Fenntarthatósági Világindexbe
Az LG Electronics (LG) ismét bekerült a Dow Jones Fenntarthatósági…
Tovább olvasom >Változó piaci környezetben is stabil növekedéssel zárta az évet az AutoWallis Csoport
8 százalékkal több gépjárművet értékesített 2024-ben az AutoWallis Csoport, ezzel…
Tovább olvasom >