A fenntartható turizmus fejlesztését segítő uniós program indult Szegeden
A fenntartható turizmus fejlesztését segítő, 2,5 millió eurós (mintegy egymilliárd forintos) összköltségvetésű uniós program indult Szegeden- jelentette be Szeged városfejlesztési alpolgármestere kedden.
Nagy Sándor (Szeged megújul) a közvetlen európai uniós támogatásból megvalósuló projekt nyitókonferenciáját megelőző sajtótájékoztatón azt mondta, Szeged turizmusa az elmúlt években látványosan fejlődött, a város a szállásfoglaló portálokon a hosszú hétvégéken rendszeresen az öt legnépszerűbb hazai utazási célpont között szerepel.
Szegeden jelentős turisztikai fejlesztések valósultak meg, ahogy a belváros folyamatosan zajló rehabilitációja is növeli a város vonzerejét. A szegedi irányítással zajló, áprilisban elindult, hároméves projekt célja olyan keretek kialakítása, amely lehetővé teszi, hogy magát zöld városnak definiáló település úgy fejleszthesse a turizmust, hogy azt a helyi lakosság is támogassa – közölte a politikus.
A Duna Régiós Program során megvalósuló projektben tíz ország – Magyarország, Szerbia, Horvátország, Bosznia-Hercegovina, Montenegró, Moldávia, Románia, Bulgária és Ukrajna – 14 önkormányzata, turisztikai ügynöksége, desztináció menedzsment szervezete vesz részt, és a kezdeményezéshez 12 társult tematikus partner is csatlakozott – tudatta az alpolgármester. Hozzátette: a projekt teljes költségvetése 2,5 millió euró, ebből a Szegedre jutó támogatásrész 333 ezer euró (133 millió forint).
A projekt egyik célja olyan megoldások kidolgozása, amelyek segítik az idegenforgalom okozta környezeti hatások mérséklését, kiegyensúlyozását. Fontos feladat a „túlturizmus” okozta problémák kezelése, erre példaként Nagy Sándor – a projektben résztvevő – Dubrovnikot említette, ahol a látogatók magas száma miatt korlátozni kellett az óvárosba belépők számát.
Az alpolgármester úgy fogalmazott, Szegeden a „túlturizmus” ugyan nem jelent problémát, de bizonyos rendezvények kapcsán felmerülnek lakossági panaszok. Ezek kezelése a helyi közösségek bevonásával lehetséges – mondta.
Kiemelt terület az ökoturizmus, az olyan természeti értékek élményalapú bemutatása, melyet meg kívánnak őrizni – közölte a politikus.
A hároméves időszak végére olyan eszköztár és kézikönyv készül, amely támogatja a fenntartható turizmus megerősítését, annak érdekében, hogy a települések zöld szemlélettel tudják fejleszteni idegenforgalmukat – mondta Nagy Sándor.
Kapcsolódó cikkeink
KSH: a turisztikai szálláshelyeken a vendégek száma (1,4 millió) 17, a vendégéjszakáké (3,4 millió) 16 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit áprilisban
2025 áprilisában a turisztikai (kereskedelmi, magán- és egyéb) szálláshelyeken 1,4…
Tovább olvasom >MBH gyorselemzés: Újabb hónapban remekelt a turisztikai ágazat
Március után, áprilisban ismét pörgött a turizmus: a vendégek száma…
Tovább olvasom >K&H: kopogtat a vakáció, irány a nagyvilág!
A nyári külföldi utazások sok középiskolás számára az első igazi…
Tovább olvasom >További cikkeink
Augusztus végéig meghosszabbítják az élelmiszerek árréscsökkentését
Nagy István agrárminiszter a saját Facebook-oldalán jelentette be, hogy a…
Tovább olvasom >Csökken a kereskedelem jövedelmezősége – érdemi forrásokat nyit meg a kormány
Május 28-án tartották a Laurel Számítástechnikai Kft. sorrendben 12. Retail…
Tovább olvasom >Szigorodnak a húskészítményekre vonatkozó szabályok – új fogalom is bekerül a rendeletbe
Újabb, a hazai élelmiszerszabályozást érintő módosítási tervezet jelent meg: az…
Tovább olvasom >