A fenntartható márkák iránti kereslet ösztönzéséről szervez ingyenes webináriumot a GfK
Hogyan használhatják ki a márkák azt a 800 milliárd eurós kiaknázatlan lehetőséget, amelyet az európai vásárlók 50%-a jelent, akik szeretnének fenntartható módon cselekedni, de nem tudják, hogyan? Ismerje meg azt az öt fogyasztói szegmenst, amelyek a fenntartható márkák iránti keresletet ösztönzik. Tudja meg, mi kell ahhoz, hogy elnyerje bizalmukat és megragadja a zöld piaci lehetőségeket a GfK ingyenes fenntarthatósági webináriumán, szeptember 27-én 11:00 órakor (MÁSZ).
Minden negyedik európai vásárló gyakran vásárol környezetbarát termékeket, például újratöltött, mikroműanyagot nem tartalmazó termékeket és helyi friss termékeket.
Miközben a vásárlóknak van egy jelentős, növekvő csoportja, amely ilyen vásárlásokat hajt végre, akár azért, mert „zöldnek lenni és látszani” elbűvölő, akár azért, mert az éghajlatváltozás továbbra is a legfontosabb aggodalomra ad okot, a megélhetési válság más szegmensekben is nyomást gyakorol.
A megfizethetőség hiánya még mindig a zöld cselekvés legnagyobb akadályának számít, mivel sok fenntartható termék ára még mindig magas. Mivel a jelenlegi gazdasági helyzetben minden harmadik háztartás a megélhetésért küzd, vajon a vállalkozások tisztában vannak-e azzal, hogy márkáik hogyan biztosíthatják, hogy termékeik a vásárlók kosarában maradjanak?
Sok vásárló számára a fenntarthatóság háttérbe szorul, mivel az európaiak 30%-a kijelentette, hogy idén a saját gazdasági biztonságát és jólétét a környezeti problémák elé helyezi.
Mit tehetnek tehát a vállalkozások, hogy minden szinten bevonják a zöld gondolkodású vásárlókat? Hogyan lehet a marketing- és értékesítési stratégiákat az ő egyedi érzékenységükhöz igazítani?
Az eseményre való regisztrációhoz kattintson ide!
Kapcsolódó cikkeink
A magyarok többsége 50 ezer forint alatt költ karácsonyi ajándékokra, a fenntarthatóság fontos szempont, de nem elsődleges
Az ajándékozás az ünnepek elmaradhatatlan hagyománya, de mi az, ami…
Tovább olvasom >A Lidl kiadta 3. fenntarthatósági jelentését
Megjelent a Lidl Magyarország 2022/2023-as üzleti évekre vonatkozó fenntarthatósági jelentése.…
Tovább olvasom >ESG – a fenntarthatósági szabványokról jogi szemmel
2023 decembere óta számos jogszabály látott napvilágot az ESG-részletszabályokról, amelyben…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fogyasztóvédelmi kiválóságok díjazása: elismerték a 2024. év legjobbjait
Az idei év kiemelkedő fogyasztóvédelmi referensei és különdíjazottjai vehették át…
Tovább olvasom >Adni Öröm! – nehéz sorsú embereknek gyűjtenek tartós élelmiszereket a SPAR-üzletekben
Elindult mától a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a SPAR Magyarország…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelés 0,2 százalékkal mérséklődött októberben
Októberben az ipari termelés volumene 0,2, munkanaphatástól megtisztítva 3,1 százalékkal…
Tovább olvasom >