A felhőkbe tör a Mars
A Mars az Accenture eszközeit alkalmazva építi felhőplatformját gyártási alkalmazásai, adatai és mesterséges intelligenciája számára, hulladékcsökkentési, vízkezelési és üvegházhatású-gázkibocsátási céljainak megvalósítása érdekében.
“Az elénk kerülő problémák nem újak. Ami új, az az, ahogy a fejlett technológiát alkalmazva real-time adatokat adunk a szereplők kezébe és az, hogy MI-t alkalmazva segítünk nekik döntést hozni már jóval azelőtt, hogy egy probléma felmerülne” – állítja Simon Osborne, az Accenture ügyvezető igazgatója. „Ami ezt a projektet különlegessé teszi, az a technológia gyorsasága és nagyságrendje a Mars globális operációjának minden területén” – fűzi hozzá a szakember.
Az adatokban rejlő lehetőség
Az Accenture technológiája lehetővé teszi a gépek, termékek és folyamatok virtuális megjelenítését, aminek segítségével a Mars digitális szimulációkat végezhet a termék- és gyárbeállításokról anélkül, hogy erre időt és erőforrásokat kellene áldoznia a fizikai térben.
A technológia felhasználására jó példa lehet az iparág egyik gyakori problémájának megoldása, a csomagtúltöltéses esetek számának csökkentése. „[A virtuális gép] a gyártógépek szenzoradatait egy prediktív elemzési modellbe táplálja, ami lehetővé teszi a gyártósor-kezelők számára, hogy valós időben monitorozzák az eseményeket, és beállítsák-finomhangolják a töltési folyamatot. Az új platform élenjáró újgenerációs robotizációs, MI- és automatizálási lehetőségeket kínál az édességipari óriásnak arra, hogy növelje gyártási műveleteinek hatékonyságát.”
Megjósolható a kimenet
Az év elején mutatta be a Mars a Pipa MI-élelmiszerkutató céggel több évre szóló együttműködését, amely az élelmiszerek egészségügyi szempontból történő fejlesztését és új, növényi alapú összetevők felfedezésének gyorsítását célozza. A Pipa virtuális érzékszervi paneljeinek használatával az édességgyártó vállalat időt és erőforrásokat megtakarítva alakíthat ki érzékszervi profilokat kísérletezés nélkül.
A Mars technológiai kísérleteinek célja, hogy a vállalat olyan termékeket dobjon piacra, mint például a Starbust All Pink cukorkák csomagolása, amelyet a beépített biometrikus ujjlenyomat-olvasó miatt csak egyetlen felhasználó bonthat ki.
A cég szeretné kihasználni az új technológiák nyújtotta valamennyi lehetőséget a teljes értékláncban nettó zéró kibocsátásra vonatkozó 2050-es célkitűzésének elérésére.
Kapcsolódó cikkeink
Az Európai Bizottság ütemtervet készített a mezőgazdaság és az élelmiszeripar versenyképességének javítására
Az Európai Bizottság ütemtervet tett közzé szerdán a mezőgazdaság és…
Tovább olvasom >2030-ra csak teljesen szegregált fenntartható kakaót használ termékeiben a Mars
A vállalat kizárólag a programjában részt vevő vagy az általa…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelés 5,3 százalékkal mérséklődött 2024 decemberében
Az ipari termelés volumene 2024 decemberében 5,3, munkanaphatástól megtisztítva 6,4…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fidelity Elemzői Felmérés: Kína – merre keresgéljenek a befektetők a változások közepette?
Kína egy sor gazdasági kihívással néz szembe − a lakáspiac…
Tovább olvasom >Az Év Leginspirálóbb Vezetője Díjat idén a Richter-vezér kapta
252 hazai vezérigazgató véleménye alapján harmadik alkalommal ítélte oda Az…
Tovább olvasom >Okos döntés lehet életminőségünk javításába fektetnünk
Az idei év első negyedében több mint 800 ezer magyar…
Tovább olvasom >