A BusinessEurope Budapesten tartja csúcstalálkozóját
Az Európai Munkaadói Szövetség, a BusinessEurope Budapesten tartja az Elnökök Tanácsa (Council of Presidents) ülését június 27-28-án – tájékoztatta a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) hétfőn az MTI-t.
Az MGYOSZ szervezésében és vendéglátásában a találkozón csaknem félszáz európai munkaadói szervezet vezetője lesz jelen, Európa legnagyobb és kiemelten befolyásos gazdasági szereplői, jellemzően a kontinens legfontosabb vállalatainak vezetői.
A BusinessEurope tagjai nemzeti munkaadói szövetségek, a szervezet az Európai Unióban működő vállalatok érdekeit képviseli, az uniós alapszerződésben lefektetett jogai alapján európai szociális partnerként tárgyal az Európai Bizottsággal a gazdaságot, illetve a vállalatokat érintő témákban. A BusinessEurope feladatai közé tartozik az uniós jogalkotási mechanizmus véleményezése és támogatása.
Az MGYOSZ Magyarország uniós csatlakozása óta vesz részt a BusinessEurope munkájában a szervezet magyar tagjaként.
A szövetség felidézte: Magyarország július elsején veszi át az Európai Unió Tanácsának elnökségét. Ahogy a 2011-es magyar elnökség idején, úgy a mostani elnökségi időszak alatt is sok hivatalos és nem hivatalos találkozónak ad majd otthon Magyarország, mert a soros elnökség idején több uniós szervezet is Budapestre hozza kihelyezett gyűléseit és eseményeit. A rendezvények sorában az egyik első a BusinessEurope Elnökök Tanácsa ülése.
Az Elnökök Tanácsa minden ilyen alkalommal, így most is elfogad majd egy, az európai gazdaság helyzetét értékelő és a gazdasági szereplők javaslatait összegző nyilatkozatot – jelezte a szövetség.
Az MGYOSZ tájékoztatása szerint a magyar elnökség, és ezáltal a BusinessEurope ülése kiemelten fontos, mert röviddel a júniusi európai választásokat követően rendezik meg. A magyar elnökség alatt meghozandó döntéseknek – amelyeket a BusinessEurope és az MGYOSZ is fontos javaslatokkal támogat – jelentős hosszú távú hatásai lesznek.
Európa válaszai az utóbbi hónapok tovább élesedő világpolitikai és -kereskedelmi feszültségeire meghatározzák Európa középtávú szerepét a világgazdaságban – hangsúlyozta közleményében az MGYOSZ.
Kapcsolódó cikkeink
Több, mint 125 ezren vehetik fel a munkáshitelt?
Egyre több részletet árul el a kormány a munkáshitellel kapcsolatban.…
Tovább olvasom >Portfolio.hu: olyan bérrobbanás zajlik Magyarországon, amire alig van példa az EU-ban
Az Eurostat friss felmérése szerint az Európai Unión (EU) belül…
Tovább olvasom >A bértárgyalásra készít fel a Profession.hu
A munkaadóval folytatott tárgyalási szituációk felkészülést igényelnek. Elengedhetetlen, hogy a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Master Good, Nestlé Hungária, Tesco Magyarország az idei győztes sorrend
A Trade magazin idén másodszor hirdette meg a Karácsonyi tv-reklámok…
Tovább olvasom >Átadásra kerültek a CO-OP Star idei Ezüstfenyő és Ezüstcsillag díjai
Ahogy minden évben karácsony előtt, úgy idén is, december közepén…
Tovább olvasom >Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >