8,5%-kal nőtt a Rossmann forgalma tavaly
A Rossmann 16,6 milliárd euróra növelte árbevételét 2025-ben, ami 8,5%-os éves bővülést jelent – közölte a drogérialánc.
A vállalat a következő évben 613 millió euró értékű beruházást tervez, 73 millióval többet, mint egy évvel korábban.
A Rossmann legfontosabb pillére továbbra is a németországi piac: a 2342 üzlet 10,5 milliárd eurós forgalmat ért el, ami 6,1%-os növekedésnek felel meg. A külföldi leányvállalatok azonban ennél jóval dinamikusabban teljesítettek. Lengyelországban, Magyarországon, Csehországban, Törökországban, Albániában, Koszovóban, Spanyolországban, Svájcban, valamint a dán online üzletágban összesen 13%-kal nőtt és elérte a 6,1 milliárd eurót a forgalom.
A Rossmann saját közlése szerint Európa-szerte 67700 munkavállalót foglalkoztat 5209 üzletben, és 2026-ban további 342 új egység megnyitását tervezi, ebből 63-at Németországban. Emellett a kereskedő folytatja az új bolti arculat bevezetését is.
A németországi 41 300 dolgozó két rendkívüli juttatásban részesült, összesen 21 millió euró értékben. Raoul Roßmann, a cégcsoport szóvivője szerint a gazdasági siker és a társadalmi felelősségvállalás szorosan összekapcsolódik, és a növekedés lehetővé teszi, hogy a vállalat a közösség számára fontos területeken is segítséget nyújtson.
A Rossmann „Rossmann spendet Licht” programja eddig 29 alsó-szászországi iskola LED‑világításra való átállását támogatta, ami iskolánként évente átlagosan 8,8 tonna CO₂‑megtakarítást eredményez. A „Klasse 0” kezdeményezéssel a cég az oktatási esélyegyenlőséget segíti elő óvodáskorú gyermekek számára, egy millió eurós kerettel. A program kísérleti programja 2026 márciusában indul.
Kapcsolódó cikkeink
Olcsóbb versenytárs? A németek nagy része azonnal vált
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Hibrid kasszákat tesztel a Penny Németországban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >A német online kiskereskedelem húzóágazata 2025-ben az FMCG
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
OKSZ: továbbra is gyenge a kiskereskedelmi dinamika, a fordulat még várat magára
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >KSH: novemberben kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 2,5, az előző havit 0,1 százalékkal haladta meg
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Tovább zuhant decemberben a FAO élelmiszerár-indexe
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >

