3000 fővel csökkent a regisztrált álláskeresők száma februárban
A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adatai szerint 2025 februárjában mindössze 232 348-an voltak állás nélkül, ami az előző év azonos időszakához képest több mint 3000 fős csökkenést jelent. Az adatokat figyelembe véve a rendszerváltás óta nem volt ilyen alacsony a regisztrált álláskeresők száma február hónapban – hívta fel a figyelmet szerdai közleményében Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
Kiemelte: a magas foglalkoztatottság a magyar gazdaság stabil pillére, a kormány hatékony intézkedéseinek köszönhetően 2010-hez képest ma már 1 millióval dolgoznak többen, miközben a regisztrált álláskeresők száma történelmi mélyponton van.
A munkaerőpiac további élénkülését jelzi, hogy a 15-64 éves korosztály gazdasági aktivitása folyamatosan nő és a nyugdíjas korúak munkavállalási kedve is fokozódik
– tette hozzá az államtitkár.
Emlékeztetett arra, hogy a kormány a mintegy 300 ezer fős hazai munkaerőpiaci tartalék mozgósítása érdekében aktivitást növelő programokat indított.
Az uniós finanszírozású programok bértámogatást, lakhatási és utazási térítést biztosítanak, amelyek mintegy 30 ezer álláskeresőnek segítettek elhelyezkedni.
Czomba Sándor hangsúlyozta: a kormány célja, hogy aki akar és tud az dolgozhasson. Ehhez járul hozzá a „Munkából munkába” program, amely 1,5 milliárd forintos keretösszeggel segíti az elbocsátott dolgozók újbóli munkába állását, lehetővé téve, hogy egyetlen napot se kelljen munka nélkül tölteniük azoknak, akik a közelmúltban veszítették el állásukat.
A „Digitális Fejlesztési Program” keretében a kormány összesen 2 milliárd forinttal támogatja a hazai kkv-k versenyképességének növelését és digitális infrastruktúrájának fejlesztését.
A „KKV kapacitásbővítő támogatás 2.0″ program pedig 4,1 milliárd forintos kerettel segíti a mikro-, kis- és középvállalkozások dolgozói létszámának és kapacitásának növelését, ezzel közel 1700 új munkahelyet teremtve.
Mint hangsúlyozta, a kormány azon dolgozik, hogy a magas foglalkoztatottság fenntartása mellett a családok jövedelmének vásárlóerejét is jelentősen javítsa.
Ehhez járul hozzá a 21 intézkedésből álló Új gazdaságpolitikai akcióterv, melynek keretében hároméves bérmegállapodás jött létre a munkavállalói és munkáltatói érdekképviseletek között. A bérmegállapodás értelmében a minimálbér 2027-re 40 százalékkal nő.
A kormány célja, hogy a közeljövőben a minimálbér 1000 euróra, míg az átlagkereset 1 millió forintra emelkedjen – erősítette meg az államtitkár.
Kapcsolódó cikkeink
NGM: jelentős hatása van az árréscsökkentésnek: az infláció már márciusban 4,7 százalékra esett
Az indokolatlanul magas áremeléseket a kormány nem tűrte tovább, ezért…
Tovább olvasom >NGM: februárban több mint 3 százalékkal bővült a kiskereskedelmi forgalom – folyamatos a fogyasztói bizalom erősödése
Az év első két hónapjában a kiskereskedelmi forgalom volumene 4…
Tovább olvasom >Az elektronikus számlázásról és valós idejű digitális adatszolgáltatásról kéri a cégek véleményét az adóhatóság
A tájékoztató szerint Magyarország részéről a csomag projektgazdája a Nemzetgazdasági…
Tovább olvasom >További cikkeink
Komoly átalakulásban a magyar tésztapiac
A szokások változása alapjaiban formálják át a magyar tésztapiacot –…
Tovább olvasom >Magyar Édességgyártók Szövetsége: stagnáló piacon egyensúlyoz a magyar édesipar
A hazai édesipar számára mennyiségben stagnáló piacot hozott 2024, és…
Tovább olvasom >Linamar és Gallicoop vezeti továbbra is a Békés vármegyei TOP100 vállalati listát
Továbbra is a Linamar Hungary Zrt. és a Gallicoop Zrt.…
Tovább olvasom >