250 millió adag élelmiszert mentettek meg 2021-ben az Egyesült Királyságban
Az élelmiszeripar 2021-ben több mint 106 000 tonna élelmiszer-felesleget mentett meg: 253 millió adag ételnek megfelelő, több mint 330 millió font értékű élelmiszer újraelosztásához járult hozzá.
A WRAP jelentése szerint a kiskereskedők, az élelmiszergyártók és a vendéglátó vállalkozások, valamint az önkéntes szektor együttes erőfeszítései a többletélelmiszer-újraelosztás évi 16%-os növekedését eredményezték – annak ellenére, hogy az iparágat ebben az időszakban láncválság, munkaerőhiány és emelkedő élelmiszerárak sújtották, beleértve a kínálatot is.
A Wrap első, 2015-ben közölt adatai után az újraelosztás több mint háromszorosára nőtt. Azóta összesen 426 000 tonna élelmiszer-felesleget osztottak szét több mint 1,3 milliárd font értékben – ami több mint egymilliárd ételnek felel meg, amely egyébként kárba ment volna.
A főbb élelmiszerek újraelosztása minden évben nagyjából azonos volt, bár a friss hús és hal, az italok és a környezetbarát élelmiszerek mennyisége több mint kétszeresére nőtt 2019-ről 2021-re. Tavaly az újraelosztott élelmiszer-feleslegben az étkeztetésből származó felesleg és az italok adták a legnagyobb arányt (35%), ezt követték a hűtött élelmiszerek (23%), a friss termékek (15%), az ismeretlenek (16%), a pékáru (7%) és a fagyasztott (7%). 3%).
„Az Egyesült Királyság élelmiszer-jótékonysági hálózata sok ember számára biztosít mentőövet, és bár kulcsfontosságú szerepet töltenek be a családok támogatásában, egyben kulcsfontosságú környezetvédelmi eszközt is jelentenek az élelmiszer-pazarlás megelőzésében” – mondta Claire Shrewsbury, a Wrap insights és innovációs igazgatója.
Kapcsolódó cikkeink
A magyarok többsége 50 ezer forint alatt költ karácsonyi ajándékokra, a fenntarthatóság fontos szempont, de nem elsődleges
Az ajándékozás az ünnepek elmaradhatatlan hagyománya, de mi az, ami…
Tovább olvasom >A Lidl kiadta 3. fenntarthatósági jelentését
Megjelent a Lidl Magyarország 2022/2023-as üzleti évekre vonatkozó fenntarthatósági jelentése.…
Tovább olvasom >ESG – a fenntarthatósági szabványokról jogi szemmel
2023 decembere óta számos jogszabály látott napvilágot az ESG-részletszabályokról, amelyben…
Tovább olvasom >További cikkeink
A nagy élelmiszerláncok többsége nyitva tartja üzleteit december 24-én délig
A nagy élelmiszerláncok többsége nyitva tartja üzleteit december 24-én, a…
Tovább olvasom >Fogyasztóvédelmi kiválóságok díjazása: elismerték a 2024. év legjobbjait
Az idei év kiemelkedő fogyasztóvédelmi referensei és különdíjazottjai vehették át…
Tovább olvasom >Adni Öröm! – nehéz sorsú embereknek gyűjtenek tartós élelmiszereket a SPAR-üzletekben
Elindult mától a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a SPAR Magyarország…
Tovább olvasom >