24 százalékkal csökkent a vöröshagyma importja
A KSH adatai szerint a vöröshagyma mennyisége az utóbbi öt évben 39 és 54 ezer tonna között mozgott. 2022-ben 2 százalékkal több (51,4 ezer tonna) vöröshagyma termett, mint egy évvel korábban. A vöröshagyma területe szakértők szerint 3 százalékkal 1601 hektárra nőtt 2023-ban az előző évihez képest.

(Fotó: Pixabay)
A KSH adatai szerint Magyarország 2023 első hét hónapjában 24 százalékkal csökkent – 9,73 ezer tonna – a vöröshagymaimport az egy évvel korábbihoz képest. Szlovákia 42 százalékkal (1,74 ezer tonna), Ausztria 61 százalékkal (974,6 tonna), Németország 82 százalékkal (556,1 tonna) kevesebb vöröshagymát szállított hazánkba. Ugyanakkor Hollandiából 34 százalékkal több (3,27 ezer tonna) vöröshagyma érkezett, illetve megjelent az Egyiptomból (996,7 tonna) és Szlovéniából (668,5 tonna) származó áru is. Magyarország vöröshagymaexportja éves szinten nem jelentős (1-2 ezer tonna).
Az idei év első hét hónapjában 124 százalékkal 722,1 tonnára nőtt a kivitel, amelynek döntő hányada Romániába került
Az AKI PÁIR adatai szerint a Budapesti Nagybani Piacon 2023 1–15. hetében a szabadföldi barna héjú vöröshagyma termelői ára 126 százalékkal magasabb volt (333 forint/kilogramm) az egy évvel korábbinál. Az idén betakarított barna héjú vöröshagyma termelői ára (368 forint/kilogramm) 2023 24–40. hetében 67 százalékkal meghaladta a 2022. év ugyanezen időszakának átlagárát.
AKI PÁIR
Kapcsolódó cikkeink
Komoly áremelkedéssel várja a húsvétot a tojás és a torma
Az AKI PÁIR adatai szerint Magyarországon a ketreces tartásból származó…
Tovább olvasom >Egyre nagyobb a különbség: drámaian romlik a nyugdíjak vásárlóértéke
2025-ben újabb jelentős visszaesést szenvedett el a nyugdíjak vásárlóereje a…
Tovább olvasom >A helyszíni mentesítés a végéhez ér, de a védekezés folytatódik
A ragadós száj- és körömfájás vírusa elleni küzdelem a fertőzött…
Tovább olvasom >További cikkeink
Húsvéti hosszú hétvége: így alakul az üzletek nyitvatartása 2025-ben
A húsvéti ünnepek idején alaposan átalakul a hazai üzletláncok nyitvatartása:…
Tovább olvasom >A várakozásokon felül alakult az euróövezet ipari termelése februárban
Februárban a várakozásokon felüli mértékben növekedett az euróövezet ipari termelése…
Tovább olvasom >Zsigó Róbert: átlagosan majdnem húsz százalékos az árrésstop hatása
Az árrésstop bevezetésének hatására négy hét alatt átlagosan 18,6 százalékkal…
Tovább olvasom >