2009. első felében felére esett a konferenciák száma
Idén az év első felében 118 nemzetközi konferenciát rendeztek meg Magyarországon, ez 51 százalékos visszaesés 2008. azonos időszakához képest – derült ki a Magyar Kongresszusi Iroda honlapján közzétett összeállításból.
A konferenciákon több mint 24 ezer fő vett részt. A rendezvények résztvevőinek száma átlagosan 207 fő, átlagos időtartamuk 3,4 nap volt.
A legtöbb rendezvényt márciusban és júniusban rendezték meg. A legjelentősebb csökkenés februárban volt, amikor 78 százalékkal kevesebbet szerveztek, mint egy évvel korábban.
Az összeállítás szerint a korábbi évek tendenciáját követve 2009 első félévében is Budapesten tartották a legtöbb nemzetközi konferenciát, az összes ilyen rendezvény 82,6 százalékát. A fővárost Szeged és Sopron követte 4,3, illetve 3,5 százalékkal. Ezeken kívül Keszthelyen, Egerben, Győrben, Gödöllőn és Esztergomban is rendeztek nemzetközi konferenciákat a vizsgált időszakban.
A konferenciák legnagyobb részét, 79,7 százalékát szállodákban, 10,2 százalékát kongresszusi központban, 3,4 százalékát egyetemen vagy egyéb oktatási intézményben, további 6,8 százalékát pedig egyéb helyszínen rendezték meg – közli a Privátbankár.hu.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Öt markáns trend alakítja a globális üzleti szolgáltatóközpontok jövőjét
A világ vezető üzleti szolgáltató vállalatai átfogó digitális stratégiákkal, generatív…
Tovább olvasom >Kék bolygó: az élelmiszerhulladékot már rövid távon is hasznosítani kellene biogázként vagy takarmány alapanyagként
Az élelmiszerhulladékot már rövid távon hasznosítani kellene biogázként vagy takarmány…
Tovább olvasom >Túl sok az ipari kémia a tányéron: az ultrafeldolgozott élelmiszerek terjedése már az uniós szabályozók figyelmét is felkeltette
Az ultrafeldolgozott élelmiszerek (UPF – ultra-processed foods) aránya drasztikusan megnőtt…
Tovább olvasom >