200 millió eurót költ Franciaország a borfelesleg felszámolására
A francia mezőgazdasági minisztérium 200 millió euróval segíti a fogyasztói kereslet eltolódása miatt drámaian nagy felesleget felhalmozott bortermelőket.
A pénzalap 160 millió euró uniós krízistámogatásból áll, amelyet Franciaország 200 millió euróra egészít ki, és amelyet elsősorban Bordeaux és Languedoc régióiban használnak majd fel. A támogatás lehetővé teszi, hogy a felesleges bort ipari felhasználásra, többek között parfümök és hidroalkoholos zselék előállítására alkalmas etanollá desztillálják.
Az Európai Bizottság legfrissebb adatai szerint a borfogyasztás Európa hagyományos bortermelő és -fogyasztó országaiban nagymértékben visszaesett: Olaszországban 7%-kal, Spanyolországban 10%-kal, Franciaországban 15%-kal, Németországban 22%-kal, Portugáliában pedig több mint harmadával.
A csökkenés azonban a bortermelés 4%-os növekedése mellett következett be. A számadatok szerint a franciaországi borágazat idén hárommillió hektoliter többletet termelhet.
A lépés része a francia kormány azon átfogó javaslatának, amelynek célja, hogy segítse a bortermelőket és a gazdákat a csökkenő borfogyasztás miatti mérséklődő kereslethez való alkalmazkodásban a növekvő exportpiac és az mérsékeltebb kínai eladások okozta versenyhelyzetben.
Marc Fesneau mezőgazdasági miniszter a múlt héten egy szeszfőzdében tett látogatása során azt mondta, hogy a gazdáknak „alkalmazkodniuk kell a fogyasztásban bekövetkező változásokhoz, és a termelést a jövőbeli kereslethez kell igazítaniuk”, valamint új bevételi forrásokat kell találniuk.
Kapcsolódó cikkeink
Franciaországban és Olaszországban is elindul a Kaufland online piactere
A Kaufland online piactere 2025 késő nyarától Franciaországban és Olaszországban…
Tovább olvasom >Ez lehet az oka a vörösbor-fogyasztás drámai visszaesésének
Az elmúlt években világszerte érzékelhető a vörösbor-fogyasztás visszaesése – és…
Tovább olvasom >Növényi élelmiszerek és húsos megnevezések
A francia Legfelsőbb Bíróság döntése értelmében a növényi alapú húshelyettesítők…
Tovább olvasom >További cikkeink
A piaci kihívások mellett is növekedni tudott a BioTechUSA-cégcsoport
Közzétette éves jelentését a tisztán hazai tulajdonú BioTechUSA-cégcsoport: a gazdasági…
Tovább olvasom >Több mint 13 tonna adomány gyűlt össze a NOE és a CBA közös húsvéti akcióján
Több mint 13 tonna adomány gyűlt össze a Nagycsaládosok Országos…
Tovább olvasom >Megnövelt kapacitással segíti a húsvéti visszaváltást a MOHU
Az ünnepek közeledtével várhatóan a boltok forgalma növekedni fog, így…
Tovább olvasom >