Zaragozában épül fel a Lidl dél-európai logisztikai központja
A német Lidl az északkelet-spanyolországi Zaragoza városát választotta új délnyugat-európai logisztikai központjának helyszínéül, a városnak a cég tevékenysége szempontjából stratégiailag fontos elhelyezkedése okán.
A vállalat egy 200 ezer négyzetméteres telket vásárolt a PlaZa elnevezésű zaragozai logisztikai platformon, amelyen egy akár 100 ezer négyzetméter alapterületű raktár fog épülni – írja az El Economista spanyol napilap.
A központból a kereskedő spanyolországi, portugáliai, franciaországi és olaszországi üzleteit szolgálja ki non-food termékekkel, például textíliákkal, barkácsfelszerelésekkel és játékokkal.
A tervek szerint négy éven belül már működő központ a vállalat legnagyobbika lesz Dél-Európában és több száz munkahelyet teremt.
A Lidl jelenleg egy 150 000 négyzetméteres logisztikai központtal rendelkezik a barcelonai Zar kikötőben, ahonnan az Ázsiából érkező és a délnyugat-európai végfelhasználóknak szánt árukat szállítja tovább.
A diszkont nem közölt részleteket a projekt beruházásának összegéről, de iparági források legalább 100 millió euróra becsülik azt.
Kapcsolódó cikkeink
Rekordméretű élelmiszergyűjtést szervez a Magyar Élelmiszerbank Egyesület pénteken és szombaton
A Magyar Élelmiszerbank Egyesület által szervezett pénteki és szombati adománygyűjtésen…
Tovább olvasom >Ismét csökken a tojás ára a Lidl-ben
Idén másodszor csökkenti az egyik legfontosabb alapélelmiszer árát a Lidl,…
Tovább olvasom >Új TikTok-őrület a boltokban: jön a Lidlbe az Angel Hair csoki
A dubai csoki után újabb édes szenzáció tarol a közösségi…
Tovább olvasom >További cikkeink
Nagy Márton: árréskorlátozást vezetne be a kormány a háztartási cikkeket árusító boltokra
A kormány szerdán tárgyalhatja, csütörtökön pedig várhatóan elfogadhatja azt az…
Tovább olvasom >Rekordméretű élelmiszergyűjtést szervez a Magyar Élelmiszerbank Egyesület pénteken és szombaton
A Magyar Élelmiszerbank Egyesület által szervezett pénteki és szombati adománygyűjtésen…
Tovább olvasom >A Pick Szeged Zrt. nyeresége csökkent, árbevétele nőtt tavaly
A Pick Szeged Zrt. adózott eredménye 2024-ben 6,7 milliárd forint…
Tovább olvasom >