Idén sem lesz átlag feletti szőlőtermés Magyarországon
A XXXIII. Országos Borversenyt május 15-16-án a Zalai Borvidéken rendezi a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) – közölte a HNT az MTI-vel.
Magyarország legnagyobb hagyománnyal rendelkező nemzeti borversenyén, a tradicionális bortermelő országokban szokásos módon, minden számottevő borászat elindul.
A HNT közleménye szerint a megújulás jegyében a csúcsminőségű és a magyar borkínálat átfogó megjelenítésén túl, a mindennapi borfogyasztást megalapozó, magas ár-érték arányú belföldi borokra is fel kívánják hívni a fogyasztók figyelmét. Ezért az 1.000 forint alatti fehér és rozé, valamint az 1.300 forint alatti árfekvésű borokat külön is díjazzák, és ebben a körben a nevezési díjat is csökkentették.
A XXXIII. Országos Borversenyt a HNT szervezi – a Vidékfejlesztési Minisztérium fővédnöksége mellett – a Magyar Bor Akadémiával és a Magyarországi Borrendek Országos Szövetségével együttműködve.
Horváth Csaba, a HNT főtitkára az MTI-nek elmondta: a múlt évben mintegy 2,5 millió hektoliter bor került Magyarországon a pincékbe. Ez a mennyiség elmaradt az átlagosan szokásos, 3,0-3,5 millió hektolitertől.
A főtitkár jelezte: a téli fagyok a Kunsági, a Hajós-Bajai és a Csongrádi borvidékeken okoztak jelentősebb károkat. A mostani húsvéti fagy ugyanakkor jelentősebb kárt nem tett a szőlő ültetvényekben. Hozzátette ugyanakkor: összességében úgy tűnik, hogy az idén sem lesz átlag feletti szőlőtermés Magyarországon. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Meghosszabbítottuk az Inno d’Or – Év Innovációja 2025 verseny nevezési határidejét – így még 5 napig várjuk a nevezéseket!
2025-ben is indul a Trade magazin Inno d’Or – Év…
Tovább olvasom >Kitűnően szerepeltek a 2024-es évjáratú borok a XXI. Synvino Borversenyen
Összesen 400 nevezés érkezett az ország 18 borvidékéről a Syngenta…
Tovább olvasom >Mit gondolnak a vállalati felsővezetők a művészetről?
„Topvezetők és a művészet – az örökség és a művészet…
Tovább olvasom >