Lassul, de még mindig kétszámjegyű a világkereskedelmi forgalom növekedése
Jelentősen lassult a világkereskedelmi forgalom értékben számolt növekedése az idei harmadik negyedévben – jelentette a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) szerdán.
Az import és az export értéke 18 százalékkal nőtt 2009 harmadik negyedévéhez képest, ami jelentős lassulás a második negyedévi 26 százalékos éves szintű emelkedéshez képest. A WTO 70 ország adatát veszi alapul, amelyek a világkereskedelem 90 százalékát képviselik. A Kereskedelmi Világszervezet egyúttal megerősítette azt a korábbi várakozását, hogy az idei világkereskedelmi forgalom – értékben számolva – 13,5 százalékkal haladja meg a tavalyit. Ezt az előrejelzését először szeptemberben ismertette a WTO. Márciusban még 10 százalékos növekedést várt.
A második negyedévhez képest az export 3 százalékkal nőtt a szeptemberrel zárult harmadik negyedévben. Térségenként azonban jelenős az eltérés. Az amerikai kivitel 1 százalékkal, a kínai export ugyanakkor 11 százalékkal nőtt az idei második negyedévhez viszonyítva. Eközben az amerikai és a kínai import 5-5 százalékkal bővült – közli az MTI.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Slow Food Deutschland: nem a rovarok fogyasztása, hanem az élelmiszerpazarlás csökkentése lehet a megoldás
Kritikát fogalmazott meg a Slow Food Deutschland a rovarok Európában…
Tovább olvasom >A GKI 2025-ben 2-2,5%-os gazdasági növekedést vár
A GKI Gazdaságkutató Zrt. 2025-re 2-2,5%-os GDP-növekedést prognosztizál, amely a…
Tovább olvasom >Gulyás Gergely: komplex akciótervvel készül a kormány az élelmiszerárak túlzott emelésének letörésére
Első lépésként komplex akciótervvel készül a kormány az infláció és…
Tovább olvasom >