Wellness és élményfürdő-komplexum épül Miskolctapolcán
A Modern városok programja keretében 12,7 milliárd forintból épül meg Miskolctapolcán az ország egyik legnagyobb wellness és élményfürdő komplexuma, a fürdőt várhatóan jövőre avatják.
Az alapkőletételen Gyopáros Alpár a Modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos elmondta: a program keretében kifizetett támogatások értéke országosan hamarosan eléri az 1500 milliárd forintot, a pénz több mint kétharmada hazai forrás, a magyar kormány támogatása a nagyvárosoknak.
Miskolc és környéke mindebből 336 milliárd forint kap, eddig több mint 144 milliárd forintot fizettek ki, ezzel a magas kifizetési aránnyal a borsodi megyeszékhely élen jár a megyei jogú városok között. A Modern városok program az ország legnagyobb vidékfejlesztési projektje – tette hozzá.
Kriza Ákos (Fidesz-KDNP) Miskolc polgármestere azt hangsúlyozta: a komplexummal egy új fürdőváros születik Miskolctapolcán.
Mint mondta: sehol a világon nincs még egy olyan helyszín, ahol egymástól pár lépésnyi távolságra található egy természetes barlangfürdő, egy hagyományos strand, és egy izgalmas, európai mércével is kiemelkedő szolgáltatásokat kínáló élményfürdő és wellness-központ.
A polgármester úgy fogalmazott: a beruházás a nemzetközi fürdővilág elitjébe emeli Miskolctapolca nevét, és egyedülálló kínálata lesz a magyarországi turizmusnak, Miskolctapolca ma már a külföldi és a hazai turizmus egyik legkeresettebb turisztikai célpontja.
Az öt, ellipszis alakú épületben sakk-, pezsgő-, élmény- és wellness-medence, a tinédzsereknek három csúszdával ellátott medence, és külön egy élménymedence, a kisgyermekeknek két gyermekmedence és egy vizes játszótér jön létre, ezen kívül épül még kültéri medence is.
A fejlesztés 70-100 új munkahelyet, és évi 280 ezer új látogatót jelent Miskolcnak.
A strandfejlesztésen kívül több mint 600 millió forintból megújul a barlangfürdő melletti, sétányokkal tarkított őspark is a csónakázótóval együtt. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
A mezőgazdasági beruházások 42 százalékát épületekre és építményekre fordították 2024-ben
A KSH előzetes adatai szerint 669,4 milliárd forint volt a…
Tovább olvasom >Három év alatt 54 milliárd dollárt fektet be az Amazon Nagy-Britanniában
Komoly beruházásról tett bejelentést az Amazon Nagy-Britanniában: a világ legnagyobb…
Tovább olvasom >Hasít a Demján Sándor 1+1 KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program
Magyarország forrásainak a magyar családoknál és a vállalkozásoknál van a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Időutazó IPA
A Dreher Sörgyárak Sörműhelyének különleges márkája, az ANTL, 2021 óta…
Tovább olvasom >Tudatosabb konyhával a pazarlás ellen – menütervező kiadvánnyal segíti a Nébih a háztartásokat
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programja új, a…
Tovább olvasom >Csődbe ment az Unitravel Kft. utazási iroda
Csődbe ment az Unitravel Kft., így vállalásait nem tudja teljesíteni,…
Tovább olvasom >