Vonzzák a befektetőket a felelős vállalatok
Kulcsfontosságúak lettek a fenntarthatósági szempontok az intézményi befektetők számára, elvárásaiknak azonban egyre kevesebb cég tud megfelelni – mutat rá az EY globális kutatása. A közel 300 felsővezető bevonásával készült nemzetközi felmérés szerint a döntéshozók arról is a vállalati jelentésekből tájékozódnak, hogy a kiválasztott szervezet megfelelően ügyel-e a klímakockázatokra.
A cégek társadalmi szerepvállalása, a környezettudatos gazdálkodás, valamint a fenntartható fejlődés területén tett lépéseik kiemelt szerepet játszanak az intézményi befektetők döntéseiben — mutat rá az EY tanulmánya. Mindeközben ahogy növekszik az igény a megbízható nem pénzügyi adatok iránt, úgy lesz egyre nagyobb a szakadék a piaci szereplők és a befektetők között: két év alatt 14 százalékponttal nőtt azoknak a száma, akik hiányolják a környezeti kockázatok bemutatását a beszámolókból.
A fenntarthatóság területén elért teljesítmény értékelésénél szinte minden megkérdezett (98%) a szervezetek beszámolóira, jelentéseire támaszkodik. A kutatásban résztvevők megbízhatóbbnak tartják azokat a társaságokat, amelyek működését meghatározza a felelős vállalati magatartás. A vezetők 91 százaléka számba vette ezeket a faktorokat az elmúlt 12 hónapban hozott befektetési döntéseinél.
„Magyarországon is egyre gyakrabban tapasztaljuk, hogy leginkább azokban a cégekben látnak üzleti lehetőséget a nemzetközi befektetők, amelyek a gyorsuló környezeti változásokra is hatékonyan tudnak reagálni, rövid és hosszútávú stratégiájuk szerves részét képezi az ESG szempontok integrálása az üzleti folyamatokba” – hangsúlyozta Domoszlai Rita, az EY Könyvvizsgálati Üzletágának associate partnere. ”A sikeres jövő kulcsa az, hogyan tudják az egyes vállalkozások ennek megfelelően átalakítani a működésüket, mely folyamat során létfontosságú szempont kell legyen a fenntarthatóságot célzó tevékenységek megbízható és transzparens bemutatása. Mind befektetői, mind pedig vállalati oldalról egyre nagyobb igény mutatkozik a nem pénzügyi jelentések és közzétételek kialakítására, valamint azok megbízhatóságának külső fél által történő hitelesítésére” – tette hozzá.
Kapcsolódó cikkeink
Hűségprogramokkal a vásárlók lemorzsolódása ellen
A Salesforce friss Connected Shoppers felmérése szerint a kiskereskedők kétharmada…
Tovább olvasom >NAV-ellenőrzések 2025: ki kerül a fókuszba?
A bizalmi vagyonkezelők, az élelmiszeripari vállalkozások transzferárazása és a globális…
Tovább olvasom >Megadealek kora
Bár az ügyletszám 17%-kal csökkent, de a nagy értékű vállalat-adásvételi…
Tovább olvasom >További cikkeink
Zsigó Róbert: érezhetően csökken az alapvető élelmiszerek ára az árrésstop hatására
Az árréstop bevezetésének hatására érezhetően csökken az alapvető élelmiszerek ára…
Tovább olvasom >Elkezdődött a bárányhúst népszerűsítő húsvéti kampány
Elkezdődött a bárányhúst népszerűsítő húsvéti kampány, amely az ünnepi időszakon…
Tovább olvasom >Stabilitás, bizalom, együttműködés – üzentek a kormánynak a kiskereskedelmi szereplők
Az árréskorlátozások hosszú távon veszélyeztethetik a beszállítói kapcsolatok stabilitását, miközben…
Tovább olvasom >