VM: csak az aromás szeszek adója emelkedik drasztikusan
Ötven százalékkal emelkedik az aromás szeszesitalok jövedéki adója az Országgyűlés által nemrég elfogadott törvénymódosítás szerint; a sör, a bor, a pezsgő és a minőségi szeszes italok esetében viszont csak 5 százalék lesz az adóemelés – közölte a Vidékfejlesztési Minisztérium kedden az MTI-vel.
A fogyasztók orientálását szem előtt tartva, a törvénymódosítás a „minőségi” szeszes italok – például pálinka, whisky, brandy – számára kedvezőbb adómértéket állapít meg, a sajtóban felkapott 50 százalékos adóemelés pedig kizárólag a gyengébb minőségű szeszesitalokra érvényes – hangsúlyozza a tárca közleményében.
A törvénymódosítás célja, hogy azokat a szeszes italokat hozza kedvezőbb helyzetbe, amelyeknek kiemelkedő a minősége, így ösztönözve a lakosságot az egészségesebb, kevesebb aromaanyagot tartalmazó termékek fogyasztására – teszik hozzá.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Új kutatás-fejlesztési központot nyitott a Henkel Brazíliában
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Tovább csökkentette saját márkás termékeinek cukortartalmát a SPAR Ausztriában
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >HelloFresh: az utragyors receptdobozokat keresik a britek
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >

