Visszavásárolja korábbi leányvállalatát a sörgyártás éllovasa
A világ legnagyobb sörgyártója, az AB InBev bejelentette, hogy 5,8 milliárd dollárért visszavásárolja korábbi dél-koreai cégét, az Oriental Brewery-t a Kohlberg Kravis Roberts-től – írja a Yahoo! Finance nyomán a portfolio.hu.
Az AB InBev még 2009-ben értékesítette a céget 1,8 milliárd dollárért, hogy a vételárat adósságfinanszírozásra fordíthassa. A KKR tehát hatalmas nyereségre tesz szert, igaz, ebben komoly szerepet játszik, hogy az elmúlt években sikerült Dél-Korea első számú sörgyártójává felfuttatnia az Oriental Brewery-t.
A cég tavaly a dél-koreai sörpiac 60 százalékát birtokolta. Ráadásul a pénztermelő képessége is dinamikusan megugrott az elmúlt években. Tavaly 500 millió dolláros bruttó cashflowt termelt a vállalat, ami 2,3-szer nagyobb érték, mint amikor az AB InBev kiszállt belőle. A jövő is biztató ugyanis a dél-koreai sörfogyasztás (jelenleg 40 liter/fő éves szinten) várhatóan évi egy százalékkal fog bővülni az elkövetkezendő évtizedben.
A befektetők örömmel fogadták az ázsiai terjeszkedést, az AB InBev tőzsdei árfolyama erősödésnek indult. (portfolio.hu)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A Magyar Termék védjegy a cégeknek közösséget, a vevőknek megbízható minőséget ad
A kölcsönös előnyökön alapuló szakmai együttműködések képessé teszik a vállalkozásokat…
Tovább olvasom >Csatlakozik a Bonafarm Csoporthoz Szautner Péter
A Bonafarm Csoport vezérigazgató-helyetteseként és csoport stratégiai igazgatóként folytatja pályafutását…
Tovább olvasom >A Lidl és az Agrárminisztérium bejelentette: indul a hazai dinnyeszezon
Megérkezett az első, magyar beszállítóktól származó görögdinnye szállítmány a Lidl…
Tovább olvasom >