Visszafordult az eurozóna kiskereskedelme
Az eurozónában a kiskereskedelmi forgalom májusban a vártnál is nagyobb visszaesésre fordult, pedig áprilisban már bővült a forgalom.
Az előző hónaphoz képest 0,4 százalékkal esett vissza a forgalom májusban, míg a korábbi 0,1 százalékos emelkedés után ugyanilyen mértékű csökkenést vártak. Az éves ráta is a várt felett csökkent, 3,3 százalékkal, míg az áprilisi -2 százalék után -2,7 százalékot vártak.
A jó időjárás ellenére nem emelkedett a nem élelmiszer jellegű termékek iránti kereslet sem, sőt 0,6 százalékos csökkenést mértek havi szinten. A magas munkanélküliség óvatosságra inti a lakosságot a fogyasztás terén. Az adatok a második negyedéves GDP adatban is éreztetik hatásukat – írja a TőzsdeFórum Online gazdasági magazin.

Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Az euróövezetben és az Európai Unióban havi összevetésben csökkentek, éves szinten nőttek a termelői árak áprilisban
Az euróövezetben és az Európai Unióban (EU) havi összevetésben csökkentek,…
Tovább olvasom >Beperelte a Sheint a Tudatos Vásárlók Egyesülete: sötét trükkökkel manipulálják a vásárlókat
A Tudatos Vásárlók Egyesülete (TVE) több európai fogyasztóvédelmi szervezettel közösen…
Tovább olvasom >Óvatos optimizmus a turizmusban: májusban javult a konjunktúra, de még mindig mínuszban az ágazat
2025 májusában enyhe javulásról számoltak be a turisztikai vállalkozások: a…
Tovább olvasom >