Világcsúcsra tör az orosz búzaexport
Oroszország több búzát exportálhat idén, mint bármelyik másik ország korábban – állítják orosz elemzők.
Az amerikai mezőgazdasági minisztérium (USDA) legfrissebb előrejelzése szerint az orosz búzakivitel 36 millió tonna lesz. Orosz szakértők egy része a kivitel jelenlegi dinamikája alapján arra következtet, hogy az export meghaladja majd ezt a mennyiséget. A SovEcon orosz gazdaságkutató például 36,6 millió tonna búza exportjára számít. Az orosz mezőgazdasági minisztérium 35 millió tonna búza kivitelét valószínűsíti.
Az eddigi kiviteli rekordot az Egyesült Államok tartja 36,1 millió tonnával, amit még a 2010/2011-es mezőgazdasági évben állított be.
Az amerikai mezőgazdasági minisztérium adatai szerint az orosz búzaexport a december végével záródott hat hónapban 21,8 millió tonna volt.
Az orosz búza legnagyobb vásárlói a december végével záródott hat hónapban Egyiptom és Törökország volt, a korábbi évekhez hasonlóan. Szakértők rámutattak ugyanakkor arra, hogy az elmúlt néhány hónapban megugrottak a bangladesi, az indonéz, a vietnami és a nigériai vásárlások. A hat hónapban Oroszország annyi búzát exportált Indonéziába és Vietnamba, mint az előző egész évben.
Oroszország ezen kívül rekordmennyiségű búzát exportált a hat hónapban Dél-Koreába, a Fülöp-szigetekre és Malajziába, de jelentősen nőtt a kivitele a terményből számos afrikai országba, így Szudánba, Kenyába, a Dél-afrikai Köztársaságba, Mozambikba, Ugandába és Ghánába.
Oroszországban tavaly valamivel 81 millió tonnát meghaladó mennyiségű búzárt takarítottak be az egy évvel korábbi 73,3 millió tonna után. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Többségi tulajdont szerzett a Magnit az Azbuka Vkusa prémium üzletláncban
A Magnit, Oroszország egyik legnagyobb kiskereskedelmi lánca többségi részesedést vásárolt…
Tovább olvasom >Védjegybejegyzést kért a McDonaldʼs Oroszországban
A McDonaldʼs kérelmet nyújtott be az orosz szabadalmi hivatalhoz, a…
Tovább olvasom >Oroszországban gyorsult az infláció januárban
Oroszországban 9,92 százalékra gyorsult az éves infláció januárban a decemberi…
Tovább olvasom >További cikkeink
Mindent a házi kedvencnek! – Euromonitor International 2025
A globális kisállatgondozási piac 2025-ben várhatóan eléri a 215 milliárd…
Tovább olvasom >Háromból két fogyasztó jobb vásárlási élményre számít
Egy friss felmérés szerint a fogyasztók és az üzleti vezetők…
Tovább olvasom >IDEAAL™: Versenyképes fehérjekészítmény hazai szereplőktől
Egy közös kutatásfejlesztési projekt, három szereplő, egy egyedülálló tejfehérje-készítmény –…
Tovább olvasom >