Vetőmag Szövetség: a vetőmagtermelés a járvány alatt sem állt meg
Az elmúlt hónapokban zavartalanul működött a magyar vetőmag előállítás a koronavírus-járvány miatti járványügyi intézkedéseknek köszönhetően – közölte a Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács pénteken az MTI-vel.
Tájékoztatásuk szerint a szervezet martonvásári kastélyparkban megtartott éves küldöttgyűlésén Takács Géza elnök hangsúlyozta, hogy a vetőmagágazat szabályokat betartó, részletekre figyelő, zárt rendszerben működik, továbbá tagjaik komoly intézkedéseket hoztak munkatársaik egészségének védelmére, ezért is volt zavartalan a hazai vetőmagtermelés. A szakember leszögezte: a járványhelyzet sem akadályozza azt, hogy a termelők mind minőségben, mind mennyiségben hozzájuthassanak a legkiválóbb vetőmagokhoz.
Az elnök rámutatott, hogy nagy figyelmet fordítanak az exporthoz kapcsolódó logisztikára, mert a vetőmagnak el kell jutnia a külföldi vásárlókhoz. Magyarország a világ élvonalához tartozik a vetőmagexportban, az ágazatban tevékenykedő vállalatok évente mintegy 170-190 milliárd forint értékű árut szállítanak világszerte – fűzte hozzá.
A küldöttgyűlésen bejelentették, hogy a szövetség az elmúlt évben háromoldalú megállapodást írt alá a Gabonatermesztők Országos Szövetségével és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarával a posztregisztrációs fajtakísérletek folytatásáról, így a korábbi őszi búza és kukorica kísérletek mellett ettől az évtől az őszi káposztarepcét is tesztelik. A kísérletek azért fontosak a gazdálkodóknak, mert így objektív információkat tudnak szerezni az egyes fajtákról. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Járványok előrejelzése érdekében vizsgálják az UHT tejeket pécsi virológusok
Az állatról emberre terjedő járványok előrejelzése érdekében indított ultrahőkezelt tejek…
Tovább olvasom >Madárinfluenza árnyékában: korlátozások és kihívások között a magyar baromfiágazat
A 2020-ban Magyarországon felbukkant madárinfluenza járvány máig jelentős hatással van…
Tovább olvasom >AM: nemzetstratégiai kérdés a hazai vetőmagágazat
Nemzetstratégiai kérdés a hazai vetőmagágazat. A hazai agrártermelés hosszú távú…
Tovább olvasom >További cikkeink
A globális minimumadó transzferárazási vonatkozásai
A tavalyi évtől Magyarország is alkalmazza a globális minimumadó szabályait,…
Tovább olvasom >Hősök és árulók ‒ a visszaélésbejelentési rendszer első éve
Az egész Európai Unióban, így nálunk is legalább egy éve,…
Tovább olvasom >KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >