Vending automatagyártóba invesztál a szlovák Kofola

Szerző: Trademagazin editor Dátum: 2025. 03. 24. 09:28

A Kofola ČeskoSlovensko bejelentette, hogy 100%-os tulajdonrészt vásárol a szlovák ASO Vending automatákat működtető Vending S.R.O.-ban – számolt be a Just Drinks.

A megállapodást, melynek pénzügyi feltételeiről a felek nem nyilatkoztak, március 18-án írták alá. A tranzakció – a versenyhatóság jóváhagyásától függően – várhatóan 2025 második negyedévében zárul le.

A családi tulajdonban lévő besztercebányai székhelyű Vending S.R.O. a Kofola szerint vezető szerepet tölt be a szlovák automatapiacon. Az ASO Vending 1992 óta működik: élelmiszer-, kávé- és italautomatákat gyárt, valamint egyedi, testre szabott megoldásokat kínál. Jelenleg több mint 8000 automatát működtet Szlovákiában, amelyek több mint fele kávét árusít.

Daniel Buryš, a Kofola vezérigazgatója elmondta, hogy a vállalat folyamatosan keresi azokat a lehetőségeket, amelyekkel üzleti tevékenységét erősítheti és termékeit minél szélesebb körben képes elérhetővé tenni. A szakember hangsúlyozta, hogy az automatából történő értékesítés üzletileg igen ígéretesnek tűnik, és bízik abban, hogy a felvásárlás kölcsönös szinergiákat teremt. A Kofola és az ASO Vending tulajdonosai, a Korček család üzletfilozófiája és fenntartható üzleti szemlélete számos ponton egyezik, és mindketten a kávészegmensre összpontosítanak.

Az ASO Vending 2024-ben 18 millió eurós árbevételt és több mint 2 millió eurós EBITDA-t ért el. A vállalat alapítója, Miroslav Korček szerint a megállapodás logikus lépés a vállalat fejlődése szempontjából, hiszen új növekedési lehetőségeket teremt.

A Kofola már korábban is invesztál az automatapiacba: 2023 januárjában 49%-os részesedést szerzett a cseh és szlovák piacon működő Mixa Vendingben. A vállalat az utóbbi időben más italpiaci szegmensekbe is belépett, például gyümölcslevekkel, jeges teákkal és sörrel bővítette portfólióját.

Kapcsolódó cikkeink