Végleg bezárta magyarországi üzleteit az eMag – az online piactérre összpontosít a cég
Augusztus 22-én lehúzta a rolót az eMag utolsó magyarországi üzlete is, amely az Etele Plázában működött – írja a 24.hu. A kelenföldi egységet korábban a vállalat zászlóshajójának tekintették, de a cég közlése szerint a jövőben kizárólag az online piactér üzleti modelljére építenek.
Az eMag tavaly kezdte leépíteni magyarországi fizikai jelenlétét: akkor a kelenföldi üzlet kivételével mind a többi egységét bezárta. Mostanra azonban már ez a bolt is eltűnt a térképről, a vásárlók hiába keresik az Etele Plázában.
A vállalat közleménye szerint a piactér-modell lehetőséget ad arra, hogy magyar vállalkozásokat kapcsoljanak be a regionális e-kereskedelmi hálózatba. A cég 2001-es alapítása után Románia egyik leggyorsabban növekvő vállalkozása lett, majd Kelet-Európa egyik legnagyobb webáruházává vált. Magyarországon 2013-ban jelent meg, 2019-ben felvásárolta az Extreme Digitalt, majd 2020–2021-ben összesen hat üzletet nyitott.
A fizikai boltok bezárása mellett azonban az online forgalomban is érezhető a visszaesés: míg tavaly az eMagnak volt a legnagyobb e-kereskedelmi forgalma Magyarországon, idén már az első öt közé sem sikerült bekerülnie.
Kapcsolódó cikkeink
Hamarosan Magyarországon is elérhető lesz a MediaMarkt piactere
A MediaMarkt online piacterének forgalma 90%-kal nőtt az előző év…
Tovább olvasom >Franciaországban is elindult a Kaufland piactere
A német e-kereskedelmi óriás Kaufland megnyitotta piacterét Franciaországban, ezzel belépve…
Tovább olvasom >Amazon: 1000 amerikai városban elérhető a romlandó élelmiszerek aznapi házhoz szállítása
Több több mint 1000 amerikai városban és településen vált elérhetővé…
Tovább olvasom >További cikkeink
November vége után is megmaradhat az árrésstop
Ahogyan arról mi is írtunk, meghosszabbította a kormány az élelmiszerek…
Tovább olvasom >Újabb pályázat segíti az élelmiszer-feldolgozást: húszmilliárd forintos keret nyílik ősszel
Az itthon megtermelt mezőgazdasági alapanyag minél nagyobb arányú, hatékonyabb és…
Tovább olvasom >Szeptembertől jön a digitális SZÉP-kártya – nő a keretösszeg is
Idén szeptember 1-jétől életbe lépnek a tavaly bejelentett változások a…
Tovább olvasom >