Varga Mihály: a kormány 1,5 milliárd forinttal támogatja élelmiszeripari cégek beruházásait
A Gazdaság-újraindítási akcióterv keretében három élelmiszeripari cég 2,6 milliárd forintos beruházásához 1,5 milliárd forinttal járul hozzá a kormány a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (Ginop) még szabad forrásaiból – jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter a támogatási szerződések aláírása alkalmából tartott sajtótájékoztatón kedden, Budapesten.
Hangsúlyozta: válság idején nem visszafogni, hanem ösztönözni kell a beruházásokat, a támogatásokat nem elvonni kell, hanem meg kell többszörözni.
A kormány tavaly több mint 4000 milliárd forintot fordított beruházások támogatására, idén 6172 milliárd forintot, jövőre pedig 7308 milliárd forintot szánnak gazdaság-újraindítási célokra – ismertette.
A magyar élelmiszeripar szereplői bíznak a jövőben, fejlesztenek, és ezzel hozzájárulnak a gazdaság újraindulásához – mutatott rá Varga Mihály. Tájékoztatása szerint a Félegyházi Tej Kft. 820 millió forintos beruházását, a Márka Üdítőgyártó közel egymilliárd forintos beruházását, illetve az édességeket gyártó U és U Kft. több mint 830 millió forintos beruházását egyenként 500 millió forinttal támogatja a kormány. A vállalkozások a Ginop élelmiszeripari beruházásokat támogató, az első negyedévben meghirdetett pályázat első három nyertesei.
Varga Mihály elmondta: a magyar válságkezeléshez illeszkedő lépés, hogy a Ginop forrásait a megváltozott gazdasági helyzethez igazították. A Ginop a 2014-2020 közötti uniós fejlesztéspolitikai időszak legnagyobb operatív programja, összesen 3000 milliárd forinttal segíti a kis- és közepes vállalkozásokat – emlékeztetett.
A pénzügyminiszter arról is beszélt, hogy Magyarország lépéselőnyben lehet az uniós tagállamok között a gazdaság újraindításában.
Ez az elmúlt évtized gazdasági teljesítményének, a jó oltási eredményeknek és a beruházásösztönző, illetve adócsökkentő gazdaságpolitikának köszönhető – jegyezte meg utalva arra, hogy a mostani válságkezelés nagymértékben eltér a 2008-astól. A keleti vakcinák beszerzése sok vitát váltott ki, utólag azonban jó döntésnek bizonyult, azóta már több nemzetközi hatóság jóváhagyta ezeket az oltóanyagokat – fűzte hozzá.
A magyar gazdaság idén várhatóan 4,3 százalékkal, jövőre pedig 5 százalék feletti mértékben fog bővülni – hangsúlyozta a pénzügyminiszter. Hozzátette: ezzel az ország visszaáll arra a növekedési pályára, amelyen a járvány kitörése előtt haladt, Magyarország újra azon uniós országok közé tartozhat, ahol a gazdaság a leggyorsabban növekszik. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
AI-jelölést szeretnének a fogyasztók az élelmiszercímkéken
Egy friss felmérés szerint a fogyasztók 83%-a úgy véli, hogy…
Tovább olvasom >Varga Mihály: a jegybank elsődleges célja az árstabilitás fenntartása
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) elsődleges célja az árstabilitás elérése…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelés 0,2 százalékkal mérséklődött októberben
Októberben az ipari termelés volumene 0,2, munkanaphatástól megtisztítva 3,1 százalékkal…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >Decemberben alig változott a GKI konjunktúraindexe
A GKI Gazdaságkutató Zrt.– az EU támogatásával –felmérése szerint decemberben…
Tovább olvasom >Ünnepi fogások: bacon kuglóf, baconos sajttorta és szilveszteri kandírozott virslifalatkák
Sokszor egy-egy szokatlanabb hozzávaló, vagy akár maga a tálalás is…
Tovább olvasom >