Vállalati gyűjtemények a 21. században itthon és külföldön

Szerző: Trademagazin Dátum: 2024. 09. 16. 11:15

2024. szeptember 27-én a Budapest Contemporary Vásár idején hazai és nemzetközi vállalati gyűjtemények és azok működtetői mutatkoznak be egy nagyszabású konferencia keretei között a Bálna Budapestben. Többek között Spanyolországból, Hollandiából és Ausztriából érkeznek szakértők, akik jó példával járnak elöl, miért is érdemes ma vállalatoknak értékalapon képzőművészeti gyűjteményeket építeni és működtetni.

Vállalatok a képzőművészeti életben

A nemzetközi szakemberek mellett hazai vállalati és művészeti szereplők beszélnek majd olyan témákban, mint a művészeti tanácsadás szerepe, a jogi és finanszírozási háttér lehetőségei, a magángyűjtemények szerepe az irodákban, vagy épp a képzőművészet vállalati kultúrában és rendezvényeken betöltött jelentősége. A konferencia célja, hogy megmutassa, ma Magyarországon, milyen új lehetőségei vannak az üzleti szektornak összekapcsolódni a vizuális művészetekkel. Az esemény támogatója az Optinvest.

Az Art is Business, mint az ország közös művészeti és üzleti platformja 2023-ban zászlójára tűzte a vállalati gyűjtemények témakörét. Mindezt azért, hogy az üzleti világ a kortárs vizuális művészetet értékként lássa és megértse, miért érdemes vállalati keretek között kezelni ezt a területet. Abban az évben egy képzés szervezése mellett, megszervezték az első Vállalati gyűjtemények konferenciát, amelynek célja az volt, hogy bemutassa azokat a hazai és nemzetközi vállalatokat, akik aktívan építik és gondozzák az általuk birtokolt gyűjteményeket. Ezen az eseményen részt vett a Holland Külügyminisztérium, a Deutsche Telekom és a Mercedes-Benz egy-egy gyűjtemény kezelője és vezetője. 

2024-ben olyan vállalatok képzőművészeti gyűjteményeinek kurátorai és vezetői érkeznek Magyarországra először mint a világ egyik legfontosabb pénzintézete, a Banco Santander Spanyolországból, Ausztriából az Osztrák Központi Bank és Generali Biztosító, valamint Hollandia és Németország legfontosabb építőipari fejlesztője, a BPD (Bouwfonds Property Development). Az előadók kiemelten arról mesélnek majd, hogyan gondolkodnak a cégeik a vállalati gyűjtésről, miként illesztik be vállalati kultúrájukba, hogyan és mire használják a művészet adta értékeket és gondolatokat, valamint a saját országuk jogi és gazdasági szabályozásairól is adnak információkat, amelyek segítik a vállalásaikat.

A hazai szereplők közül velük találkozhatnak az érdeklődők:

Molnár Annamária (Molnár Ani Galéria, tulajdonos), Einspach Gábor (Einspach Fine Art and Photography, tulajodnos), Etentuk Inemesit (tanácsadó), Schneider Erika (tanácsadó), Gereben Katalin (Equilor Fine Art, vezető), Dudás Ildikó (Kempinski Hotel Corvinus Budapest, PR-igazgatója), Vékony Délia (HAB – Hungarian Art and Business és az MBH Bank Művészeti Alapítvány, művészeti vezető), László Áron (Oppenheim Ügyvédi Iroda, irodavezető parter), Kosinsky Richárd (KOGART, művészeti igazgató), Horváth Béla (műgyűjtő), Dobos Máté (Optinvest Zrt., tulajdonos), Róna András (gyűjtő, Fine Art Rent) és  Esküdt Judit (Gresham Palota, kommunikációs és PR igazgató) 

A konferencia legfontosabb célkitűzése, hogy megmutassa a lehetőségeket a vállalati élet szereplőinek, miért és hogyan érdemes ma a képzőművészeti világot látni és használni az üzleti életben – akár ESG szempontok alapján, akár partnerkapcsolati vagy munkavállalói, vagy akár céges márkázási témakörökben. 

A konferencia teljes programja ITT olvasható. 

Időpont: 2024. szeptember 27. 9 – 15.30 óra

Helyszín: Bálna Budapest, Konferencia terem (első emelet)

Kapcsolódó cikkeink