Utazz okosan!
Bár pár napon belül lehűl az idő odakint, jönnek a négynapos hétvégék, így az ősz ellenére sem kell lemondanunk a nyaralásról és a kikapcsolódásról. Férjen bele akár csak egy napközbeni kirándulás a közelben, vagy akár egy kellemes hétvégézés, kiszabadulni a mindennapokból és utazni egy kicsit mindenképpen érdemes. És ha szabadnapunk is maradt még az őszre, menjünk akár messzebbre is, ilyenkor már könnyű turistaroham-mentes felfedezőutakra lelni. Csak készüljünk okosan és pakoljunk tudatosan a bőröndbe, hogy úti célunkon már ne legyen más dolgunk, mint semmit tenni. A GLACEAU smartwater és Nagy Niki tippjei segítenek a felkészülésben!
Egy nap is lehet nyaralás…
… Csak érdemes korán kezdeni a napot. Ha az időjárás, erőnlétünk és kedvünk is engedi, fedezzünk fel olyan belföldi tavakat, hegyeket, erdőket, barlangokat, ahol még sosem jártunk! Reggeltől estig tartó utazásunkra érdemes anyagában könnyű hátizsákot és kevés holmit választanunk, hiszen végig hátunkon lesz a pihenőnapunkon. A kora reggeli hűvös miatt viseljünk kényelmes sportcipőt, hosszú nadrágot, pulcsit vagy széldzsekit és kendőt.
Hátizsákunkba elég egy váltás papucs és egy rövidnadrág is. Így hely is marad a táskánkban, hogy ha felmelegszik az idő napközben, a lecserélt nadrágot, cipőt, pulóvert begyömöszölhessük. A kendőnk pikniktakaróként, vagy fényvédő turbánként is jól tud funkcionálni a nap folyamán, utazáshoz pedig kispárnaként használhatjuk. Ami mindenképpen táskánkba való még: kézfertőtlenítő, napkrém, esernyő vagy esőkabát, egy csomag zsebkendő, egy pár ragtapasz, és GLACEAU smartwater, hogy a korai kelés hatásait semlegesítve biztosíthassuk a testünknek-lelkünknek-bőrünknek szükséges hidratálást!
Hétvégi hedonizmus
A last minute is lecsapható repülőjegyeknek köszönhetően lehetőségek tárháza vár ránk. Lássunk világot, már egy kétnapos hétvége, és vállunkon egy kézitáska is alkalmas rá, hogy nekivágjunk! Online szállás-piactéren pár kattintással találunk hívogató és kiadó otthont arra az egy vagy két éjszakára. Bakancslistán lévő európai vidékek vagy akár nagyvárosok meglátogatására fel! A fenti túlélőszett ismét jó szolgálatot tehet, csak a naptej, és a kézfertőtlenítő gél is utazós kiszerelésben jöjjön velünk a repülőgép fedélzetére.
Ajánlott, hogy legyen nálunk mini gyógyszerkészlet is – csak hogy biztos ne kelljen használnunk egyiket sem a hétvége alatt. A tartalék harisnya vagy meleg zokni mellett lapuljon egy elegánsabb, de azért sétálgatás-kompatibilis lábbeli is, és egy csinos, de hajtogatásbarát ruha, vagy gyűrődésmentes ing is a poggyászban. És foglaljunk előre, még otthonról asztalt a környék legmenőbb éttermébe. Plusz ne felejtsünk egy smartwatert is felkapni az odaútra, hogy megigyuk, mielőtt gépre szállunk (és elvennék a biztonsági ellenőrzéskor), megelőzendő a repülés közben ránk leselkedő dehidratáltságot.
Egy hét világmegváltás
Ha valaki egy hétre vagy még többre is el tud szökni a szürke hétköznapokból, végtelen választék áll rendelkezésére. Legyen az irány a tengerpart, a havas csúcsok, vagy világhírű borvidékek, nem szabad túltervezni az utat: elég, ha összeírunk 10 dolgot, amit csinálnánk/kipróbálnánk/meglátogatnánk. Nem árt, ha úgy foglalunk szállást, hogy lemondhassuk előtte: hátha menet közben más alvóhelyszín mellett döntünk. Fontos tipp, hogy ne pakoljuk tele már az odaútra a poggyászunkat, ha szeretnénk pár szuvenírt is hazahozni majd az álomvakációnkról.
Hét nap sport nélkül nem az igazi. Szakítsunk majd időt és alkalmat kedvenc sportunkra, vagy próbáljunk ki helyi mozgásformákat, ehhez kedvenc sportfelszerelésünket tegyük a pakkunkba. Sőt, a szokásos úti kellékeken kívül kerüljenek a bőröndbe arc-, test- és hajápolók is, hogy kívül-belül feltöltődve térjünk majd haza a csodaútból. A regenerációban a GLACEAU smartwater is segítségünkre lesz, ráadásul a nagybőröndben a repülőn is tanácsos utaztathatni belőle egy-két palackkal, hogy landolásunk után biztosan tudjunk mivel felfrissülni, addig is, míg kiderítjük, mik az úti célunk helyi vízfogyasztási lehetőségei.
Stílus okosan, bárhova, bármennyi időre utazunk
„Imádok utazni, bepakolni viszont annál kevésbé. Kifejlesztettem viszont egy trükköt arra az esetre, amikor nem tudok sok cuccot vinni magammal, de mégis több napra utazom el és nem szeretném minden képen mindig ugyanazt viselni. A módszerem lényege az, hogy úgy teszem össze a szetteket és a kiegészítőket, hogy minden passzoljon mindennel, vagyis akár 2 öltözetből is tudjak pl. 4-5 különfélét variálni. Központi szerepet kapnak így a kiegészítők, hiszen ugyanazt a fehér pólót és farmert lehet hordani tornacipővel és baseball sapkával, de magassarkúval és kalappal is, és egyből más outfitként érzékeljük őket. Élelmiszert általában nem viszek magammal, ez alól kivételt képez a víz, főleg amióta csinálom az “igyál napi 3 liter vizet“ kihívást. Azóta mindig nálam van egy palack smartwater, hogy ne felejtsem magam hidratálni” – osztotta meg velünk utazós tanácsait Nagy Niki, divat- és stílusblogger.
Kapcsolódó cikkeink
Budapest és Eger vezetik a karácsonyi úti célok listáját a belföldi utazók körében
A Szallas.hu előfoglalási adatai szerint Budapest és Eger továbbra is…
Tovább olvasom >Bakancslista 2025: Országos Főzdetúra – ingyenes sörkóstolóval várják a sörkedvelőket
Egyedülálló kiadvány készült a sörkedvelők számára: a Bakancslista 2025 –…
Tovább olvasom >Fenntarthatósági elismerést kapott a szegedi Proko Travel
A Proko Travel Kft., Szeged egyik vezető utazási irodája, nemrégiben…
Tovább olvasom >További cikkeink
2025 lesz a magyar sörturizmus éve?
18 magyar, kisüzemi sörfőzdébe kalauzol el a Bakancslista 2025 –…
Tovább olvasom >Macsó megközelítés a vásárlásban – A nap képe
Az USA-ban működik (legalább) egy olyan hipermarket, ahol a bevéárláshoz…
Tovább olvasom >Új szabályozás a munkaegészségügyi vizsgálatok terén: mit jelent ez a szállodaipar számára?
2024. szeptember 28-tól jelentős változások léptek életbe a munkaegészségügyi vizsgálatok…
Tovább olvasom >