Ünnepélyesen átadták a Sipospack Kft. új gyártóüzemét
A Sipospack Kft. hazánk egyik legmeghatározóbb csomagolástechnikai cége. A cég a beruházásnak köszönhetően megduplázta a gyártócsarnok jelenlegi méretét, illetve a bővülésnek, az új gépeknek köszönhetően a hulladékfelhasználás komplexebb módon lesz jelen a cég életében.
A Sipospack Kft. negyven éve fejlődik, folyamatosan bővül. Sokszor úttörő szerepet vállalva új technológiákat vezet be. Sipos Gyula, a Sipospack Kft. ügyvezető tulajdonosa a raktár és gyártói sor átadása során kiemelte:
– Tavaly novemberben tettük le az új épületünk alapkövét, ma pedig bejelenthetem – hogy 3000 négyzetméterrel bővítettük a sóskúti raktárat és gyártói sort, ezzel öt új munkahelyet is teremtve. Bő negyven évvel ezelőtt a szomszédunk sokszor megjegyezte: „nálatok ki felejti mindig úgy a villanyt”? Nem tudta, hogy azért van világos, mert dolgozunk, sokszor éjszakába nyúlóan. Akkor a családi házunk szuterénjában volt a raktár, a gyártás. Mára nem csak az változott, hogy napelemek sora áll a tetőn, vagy hogy megsokszorozódott a termékszortiment. Biatorbágy és Herceghalom után Sóskút a Sipospack Kft. fő telephelye. Ez idő alatt egy valami nem változott, mert ez kezdettől fogva a cég filozófiája és az én elvárásom volt magunkkal szemben: legyünk környezettudatosak, a gyártás során környezetkímélők. A termék, amit előállítunk reciklálható, azaz újrahasznosítható legyen. A Sipospack kft. logója nem azért zöld, mert ez egy kellemes szín. A zöld logónk a kezdetektől azt hirdeti: környezetbarát módon működünk, zöld termékeket állítunk elő. Alternatív energiaforrásokat használunk: napelemet, biomassza-kazánt. A környezettudatosság a Sipospack Kft stratégiájának egyik alappillére. A Sóskúti beruházás első ütemét kilenc éve adtuk át. Már akkor éreztük, hogy ki fogjuk nőni, és tervezni kezdtük a bővítést. Erre az új innovációs ötlet megvalósításához is szükség volt.
Sipos Gyula elmondta továbbá, hogy a különböző munkafolyamatok során sok műanyag melléktermék keletkezik. Ezek azonban tiszta, jól hasznosítható anyagok, amelyeket visszaforgatnak a gyártásba. A két éve elindított Doypack tasakológéphez például kitűnő ZIP zárószalag készíthető belőle. A melléktermékeket összegyűjtik, granulálják, majd ezt a granulátumot tudják újra felhasználni.
A cég a bővítést, az új gépek beszerzését pályázati támogatással tudta végbe vinni. 2022. február 23-án nyújtották be a pályázatukat a GINOP PLUSZ-1.3.1-21 -ra, a „Zöld Nemzeti Bajnokok” – A zöldgazdaság területén működő mikro-, kis- és középvállalkozások technológia-fejlesztésének támogatása elnevezésű felhívásra, „Infrastrukturális- és géppark bővítés a Sipospack Kft-nél” címmel. 2022. március 22-én pedig 567,5 millió Ft támogatást nyertek a terveik megvalósításához.
– Ez egy 50%-os támogatású pályázat, nekünk is hozzá kellett járulni a költségekhez. – mondta el Sipos Gyula a Sipospack Kft. ügyvezető tulajdonosa. – A teljes beruházási költségünk meghaladta az 1,5 milliárd forintot, ebből 1,1milliárd Ft-t nyújtottunk be a pályázatra, így nyertük el az 50%-t, az elnyert 567,5 millió Ft-t. Mindehhez szükség volt az Európai Uniós támogatásra, az IFKA Közhasznú Nonprofit Kft. pozitív előminősítésére – a Széchenyi Terv Plusz Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretében. Az elnyert és kigazdálkodott összeget 3.000 m2 új üzemcsarnok felépítésére, 1db regranuláló-, 2 db ZIP extruder-, 1db aprítógép, és 1 db homlokrakodó beszerzésére fordítottuk. Létrehoztunk egy faapríték tüzelésű hőközpontot, ahol a közterületi zöldhulladék felvásárlásából adódó biomasszát tudjuk hasznosítani. A csarnok villamosenergia igényét pedig jelentős mértékben egy újabb napelemfarm fogja biztosítani a tetőn. Ez az új beruházás fontos mérföldkő cégünk életében. Lehetővé teszi számunkra, hogy még hatékonyabban és környezetbarátabb módon szolgáljuk ki partnereinket.
Az eseményen részt vett König Ferenc, Sóskút polgármestere, aki egyebek mellett arra hívta fel a figyelmet, hogy a Sipospack Kft. olyan cég Sóskúton, amely mindig a jövőbe tekint, magas minőséget gazdaságosan és hosszú távon tud előállítani. Visszatekintésében kiemelte, hogy a település életében az ide érkező cégek mit jelentenek. A Sipospack Kft., azzal, hogy itt építette ki a telephelyét, olyan bevételi forráshoz juttatta a helyi önkormányzatot, hogy ebből tudták felújítani az óvodát és új szárnnyal, tornateremmel bővíteni.
– A munkahely minden település életében fontos, nem mindegy, valaki egy órát utazik-e vagy többet, hogy dolgozni tudjon – mondta König Ferenc. – A helyben lévő munkahelyek azonban nem csak ezért fontosak. Családok egzisztenciájáért felelősek, és hatással vannak Sóskút költségvetésére, fejlődésére, beruházásaira is.
A megnyitót követően a meghívott vendégek gyárlátogatáson vehettek részt, ahol megtekinthették az új raktárat és a gépeket.
Kapcsolódó cikkeink
Fenntartható csomagolás: fókuszban az újrahasznosítás és a körforgásos gazdaság
A csomagolás az ellátási lánc egyik kulcseleme, ahol a fenntarthatóság…
Tovább olvasom >Felelős csomagolás, fenntartható jövő
Az FMCG szektor csomagolásainak szerepe messze túlmutat a termékek védelmén…
Tovább olvasom >Vidd magaddal bárhova: fenntartható csomagolás aktív fogyasztóknak
Az aktív fogyasztóknak szánt, ,,on-the-go” élelmiszerek kategóriája egyre nagyobb teret…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >