Uniós agrárbiztos: Magyarország kulcspartner az agrárpolitikai tárgyalásokban
Magyarország kulcspartner, meghatározó szereplő az új uniós költségvetési időszak és a Közös Agrárpolitika (KAP) szabályairól szóló alkufolyamatban – mondta Phil Hogan mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős uniós biztos, miután Nagy István agrárminiszterrel tárgyalt hétfőn Budapesten.
Nagy István a kétoldalú megbeszélést követő sajtótájékoztatón hangsúlyozta: gazdabarát és megfelelő költségvetésű uniós agrárpolitikára van szükség 2020 után is, az új rendszer legfontosabb elemének továbbra is a hektár alapú közvetlen kifizetéseknek kell maradniuk.
Phil Hogan kijelentette: a magyar miniszter fontos partnere a következő 6-8 hónapban folytatott tárgyalásokon. Számos kérdésről egyeztettek, így az új agrárpolitikában az infrastrukturális fejlesztések és a kapacitásbővítések fontosságáról. Azonosították a megoldásra váró kérdéseket, áttekintették a 2020 utáni KAP kialakításáról szóló tárgyalások kiemelt kérdéseit – közölte. Véleménye szerint sikerülni fog olyan kiegyensúlyozott megoldásokat kidolgozni, amely minden fél érdekét szolgálja majd.
Nagy István szerint nehéz időszak következik, mert most dől el, hogy mi lesz az a pénzügyi keret, amihez a magyar gazdák a következő uniós ciklusban hozzájuthatnak. A biztossal folytatott megbeszélést eredményesnek értékelte, és kijelentette: Phil Hogan támogatja a magyar gazdák munkáját és a biztos is számíthat a magyar támogatásra a munkája során, hogy a költségvetésből minél nagyobb forrás jusson a KAP-ra.
Kitért arra: egyetértettek abban, hogy az egyik legrégebbi uniós politika az agárpolitika, amelynek megtartása kulcskérdés. Minden KAP-forrást a gazdáknak kell megkapniuk – tette hozzá. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Az Európai Bizottság javaslatot tett a Mercosur-országokkal és Mexikóval kötendő kereskedelmi megállapodások elfogadására
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Agrárminiszter: újabb pályázat ösztönzi a generációváltást az agráriumban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Magyarországon van tér és igény a szójatermesztés bővítésére
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
Dr. Pogátsa Zoltán a magyar gazdaság állapotáról: Sem aranykor, sem apokalipszis
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Az euróövezeti GDP 0,1 százalékkal nőtt a második negyedévben az előző negyedévhez képest
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >KSH: az előző év azonos időszakához mérten 1,0 százalékkal mérséklődött, az előző hónaphoz képest 2,0 százalékkal bővült az ipari termelés
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >