Újra nyereséges lehet a Gyulai Húskombinát
Majdnem tíz év után ismét nyereséges lehet a Gyulai Húskombinát Zrt. – közölte a nádudvari HAGE-Nagisz csoporthoz tartózó nagyüzem vezérigazgatója.
Ruck János elmondta: az éves szinten megközelítőleg 8,5 milliárd forint árbevételt elérő társaság gazdálkodásában már 2009-ben is kedvező folyamatok indultak el, ám a forint árfolyamának változása és a hitelkamatok emelkedése összességében veszteséget okozott.
Az idei esztendőben azonban már látszani kezdenek azoknak az átszervezéseknek az eredményei, amelyek következtében, ha szerény mértékben, de nyereségessé válhat a zrt.
Az elmúlt év végén, illetve az idei esztendő elején ugyanis racionalizálták a termelést, több felesleges és energiafaló üzemrészt és irodaépületet kiürítettek, illetve a termelést egy ingatlanba koncentrálták. Az átszervezés és egyben a technológia fejlesztése összességben majdnem négyszáz millió forintba került, s már mérhető, hogy csak az idén hasonló nagyságú megtakarítás lesz, s így alakulhat ki az év végére a szerény nyereség – írja a privatbankar.hu.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Közeleg a Lidl Balaton-átúszás
A jövő héten, július 26-án rendezik a 43. Lidl Balaton-átúszást,…
Tovább olvasom >Tudatos táplálkozás – az okos döntések számítanak, nem a szigorú szabályok
Továbbra sem érzik a fogyasztók, hogy enyhülne rajtuk a magas…
Tovább olvasom >A gyerekek jövője most a tét – 198 Tesco-üzletben lehet szavazni
Országszerte 198 Tesco üzletben szavazhatnak a vásárlók elsősorban gyerekeket és…
Tovább olvasom >