Újra igényelhető a szőlő szerkezetátalakítási támogatás
Ismét igényelhető a szőlő szerkezetátalakítási támogatás, november végéig. A szőlőültetvények áttelepítése és fajtaváltása mellett ez év őszétől lehetőség nyílik a meglévő szőlőültetvények támberendezéseinek megújítására is, a támogatást a Szőlő-bor nemzeti támogatási programból finanszírozzák – közölte az Agrárminisztérium kedden az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint az igényelhető támogatást a jogszabályban meghatározott átalányösszegek alapján lehet kiszámítani. A támogatás mértéke 50 százalék abban az esetben, ha az egyéni terv megfelel valamelyik szerkezetátalakítási tervnek, míg ennek hiányában 40 százalék. A szerkezetátalakítási terveket a helyi termelői közösségek készítették el az idén minden oltalom alatt álló eredet-megjelöléshez és földrajzi jelzéshez. A Magyar Államkincstár a most benyújtható egyéni terveket 2019. március közepéig bírálja el – írták.
A jogszabály az intézkedésre 45 millió euró (mintegy 14 milliárd forint) keretösszeget határoz meg. Eddig a gazdálkodók – az első benyújtási időszak (február 15-28.) alatt – mintegy 8 milliárd forint támogatást igényeltek.
A Szőlő-bor nemzeti támogatási programban nyújtott szőlő szerkezetátalakítási támogatás mellett a kormány a Vidékfejlesztési programban további forrásokat biztosít az új szőlőültetvények telepítésére – közölte a tárca. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Az új lengyel államfő nemzetközi koalíciót hozna létre a Mercosur-megállapodás ellen
Nemzetközi koalíciót hozna létre Karol Nawrocki Lengyelország frissen beiktatott elnöke…
Tovább olvasom >NAK: a fogyasztókat is kedvezőtlenül érintené az uniós agrártámogatások elvonása
Súlyosan érintené a kis- és közepes gazdaságokat az uniós agrártámogatások…
Tovább olvasom >AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok
A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: az előző év azonos időszakához mérten 4,9, májushoz képest 1,2 százalékkal mérséklődött az ipari termelés júniusban
2025 júniusában az ipari termelés volumene 4,9 százalékkal elmaradt az…
Tovább olvasom >MBH gyorselemzés: Továbbra is visszafogott az ipar teljesítménye
Az ipar továbbra is gyenge számokat produkál: júniusban az ipari…
Tovább olvasom >AI és fenntarthatóság lehetnek a középvállalatok kitörési pontjai a bizonytalanság idején
A Grant Thornton International Business Report (IBR) legfrissebb adatai szerint…
Tovább olvasom >