Újra csúcson lehet a Sziget Zrt. nyeresége
Idén ismét elérheti tavalyelőtti, másfélmilliárdos csúcsnyereségét a Sziget Zrt. – tudta meg Kádár Tamás cégvezetőtől a Népszava Online. Legnagyobb rendezvényük, az augusztusi Sziget Fesztivál eredménye szintén közelítheti az akkor elért, egymilliárdnál is magasabb szintet. A cégvezető egyszersmind némileg finomítja az idei látogatócsúcsról szóló híreket. Az 565 ezres szám ugyanis mind a hét napra értendő, ellentétben a két évvel ezelőtti, 6 napra vonatkozó majd félmillióval: az akkori 7. napot is beleszámítva viszont két éve 5-10 ezerrel többen voltak kint.
Másik két nagyrendezvényük, a soproni Volt és a zamárdi Balaton Sound szintén hozta a tavalyelőtti számokat. De néhány tízmillióval a Gourmet Fesztivál is hozzájárult az eredményhez. Az ingyenes Generali Gyerek Sziget megrendezését pedig továbbra is szükségesnek ítélik.
Jövőre várhatóan egy számjegyű drágulás lesz a belépők árában. Az augusztusi Szigetre a „Szitizen Prime” akció keretében már október 1-jén kezdik árulni az öt- és hétnapos bérletet, amit további két, fokozatosan dráguló elővételi kör követ. Jelentős bevételemelkedést elsősorban a rendezvényeken belüli prémiumszállásoktól remélnek. Ezeket a nem egyszer több százezer forintért kibérelhető lakókocsikat-házikókat ugyanis tapasztalataik szerint a – jellemzően külföldi – vendégek pillanatok alatt lefoglalják.
A Sziget hét húzónevének idén bejelentett plusz egymilliárdos gázsikeretét jövőre további félmilliárddal megfejelik. Közülük a – minden bizonnyal – legerősebbet már be is jelentették az angol Ed Sheeran személyében. (Nepszava.hu, Marnitz István)
Kapcsolódó cikkeink
A turisták is felelősek a Balaton sorsáért
Európa több országában már szigorú szabályokat hoztak a tavak megóvásáért:…
Tovább olvasom >Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre
A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre…
Tovább olvasom >Ötállomásos koncertsorozatot tartanak a parajdi Sóvidéken a térség turizmusának fellendítésére
Ötállomásos koncertsorozatot tartanak szeptemberben és októberben neves magyar és román…
Tovább olvasom >További cikkeink
Kényelmi brunch – A nap videója
Ennél jobban már nem lehet kiszolgálni a vendéget… A videóért…
Tovább olvasom >Szeptembertől jön a digitális SZÉP-kártya – nő a keretösszeg is
Idén szeptember 1-jétől életbe lépnek a tavaly bejelentett változások a…
Tovább olvasom >