Újabb tizenöt szállodának osztották ki a csillagokat
Újabb 15 szálloda csillagok szerinti besorolásáról döntött a Nemzetgazdasági Minisztérium, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ) és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara képviselőiből álló bizottság.
Egyebek mellett hat négycsillagos háznak adományoztak Hotelstars védjegyet. A Continental Hotel Budapest megkapta a 4 csillag superior besorolást, valamint a Hunguest két szállodája is örülhetett a csillagosztásnak.
Így az eddig regisztrált 471 szállodából már 269-et minősítettek, ez a hazai szállodai kapacitás 40 százalékát fedi le. Ugyanakkor a KSH augusztusi adatai szerint a hazánkban működő kereskedelmi szálláshelyek száma 3175, ezen belül 1001 bejelentett szállodáról tudni. Valóban működő szálloda azonban mintegy 870-900 lehet az országban.
A MSzÉSz minősítő rendszere Ausztria, Csehország, Hollandia, Magyarország, Németország, Svájc és Svédország Szállodaszövetségeinek résztvételével 2009. decemberében alapított Hotelstars Union által kidolgozott követelményrendszert alkalmazza. A mintegy 150 milliós piacon több, mint 18 ezer szálloda minősítése azonos szempontok szerint történik 2010-től.
A rendszer folyamatosan bővül, a mediterrán országok is jelezték csatlakozási szándékukat, és olyan, a magyarországi beutazás szempontjából fontos küldő országok is jelen vannak megfigyelőként, mint Spanyolország és Franciaország. A szaktárca és az MSzÉSz hosszas tárgyalás-sorozat után végül júniusban kötött megállapodást, mely szerint a Hotelstars rendszert nemzeti szállodai tanúsító védjeggyé emelték, és csak azt használják a hazai szállodák minősítésére.
„A szállodák 4 évig használhatják a megszerzett védjegyet. A minősítési folyamat egyszerű és átlátható. Regisztráció után a szálloda először önminősítést végez, majd a minősítők a helyszínen ellenőrzik, hogy a megadott információk és pontozás megfelel-e a valóságnak. Amennyiben igen, szerződést kötnek, majd a szálloda megkapja a táblát és az oklevelet, mindennek egy hónap az átfutási ideje. A regisztráció és minősíttetés között 60 nap a határidő” – mondta korábban lapunk kérdésére Kopócsy Andrea. Az MSzÉSz elnöke a díjazással kapcsolatban kiemelte: nem céljuk, hogy bevételt szerezzenek (az államnak ebből nincs bevétele, a befolyó összeget a nemzeti védjegyet üzemeltető MSZÉSZ külön kezeli), már csak azért sem, mert – ahogy ő fogalmazott – jelképes díjakról van szó.
Az egy-, két-, három-, illetve háromcsillagos superior szállodák, 11 szoba felett 66 ezer forintot fizetnek a minősítésért. A négycsillagos, négycsillagos superior, ötcsillagos és ötcsillagos superior szállodáknak 377 ezer forintba kerül majd a minősítés. A díjszabást úgy próbálták kialakítani, hogy a hazai kis- és középvállalkozások keretében működtetett szállodák is csatlakozhassanak.
A minősített szállodák listája:
– Apollo Thermalhotel (4*)
– Hotel Bassiana (4*)
– Belenus Thermalhotel (3* superior)
– Continental Hotel Budapest (4* superior)
– Hotel Duna Garden (4*)
– Hunguest Hotel Freya (3* superior)
– Hunguest Grandhotel Galya (4*)
– Hotel Jagelló (3*)
– Liza Aqua & Conference Hotel (3* superior)
– Hotel Óbester (4*)
– Hotel Opál (3* superior)
– Hotel Park (3*)
– Hotel Piroska Bük (4*)
– Szalajka Liget Hotel (4* superior)
– Walden Hotel (3*)
(Vég Márton, Világgazdaság Online)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
2025 lesz a magyar sörturizmus éve?
18 magyar, kisüzemi sörfőzdébe kalauzol el a Bakancslista 2025 –…
Tovább olvasom >Macsó megközelítés a vásárlásban – A nap képe
Az USA-ban működik (legalább) egy olyan hipermarket, ahol a bevéárláshoz…
Tovább olvasom >Új szabályozás a munkaegészségügyi vizsgálatok terén: mit jelent ez a szállodaipar számára?
2024. szeptember 28-tól jelentős változások léptek életbe a munkaegészségügyi vizsgálatok…
Tovább olvasom >