Újabb fúzió a Coop-csoportban
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) rábólintott, hogy az élelmiszerkereskedelmi Coop-csoporthoz tartozó Nyírzem Zrt. 60 százalékos részesedést szerezzen a Mezőkövesd Zrt-ben.
A GVH számítása szerint a Nyírzem-csoport részesedése az országos élelmiszer kiskereskedelmi forgalomból nem éri el a 0,5 százalékot, s ugyanez a helyzet a további két ugyancsak Coop-csoporthoz tartozó zrt.-ben és három kft.-ben tulajdonos Mezőkövesdnél is.
A GVH szerint az élelmiszer nagykereskedelmi piacon a két vállalkozás-csoport az összefonódást követően együttesen is olyan csekély piaci részesedéssel rendelkezik majd, ami nem vet fel versenyjogi aggályokat.
A Nyírzem a Mecsek Füszért bekebelezésével és a mostani tranzakcióval az egyik legnagyobb tagjává vált a Coop hálózatnak. A szövetkezeti tagokat franchise formában tömörítő csoport éves forgalma eléri a 500 milliárd forintot. Az ellátott üzletek száma több mint háromezer, s a csoport nagykereskedelmi egységeinek szolgáltatása további ezer független boltra terjed ki.

Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A Magyar Termék védjegy a cégeknek közösséget, a vevőknek megbízható minőséget ad
A kölcsönös előnyökön alapuló szakmai együttműködések képessé teszik a vállalkozásokat…
Tovább olvasom >Csatlakozik a Bonafarm Csoporthoz Szautner Péter
A Bonafarm Csoport vezérigazgató-helyetteseként és csoport stratégiai igazgatóként folytatja pályafutását…
Tovább olvasom >A Lidl és az Agrárminisztérium bejelentette: indul a hazai dinnyeszezon
Megérkezett az első, magyar beszállítóktól származó görögdinnye szállítmány a Lidl…
Tovább olvasom >