Új tulajdonoshoz kerül a Dole amerikai frisszöldség-üzletága
A dublini központú Dole bejelentette, hogy eladta amerikai frisszöldség-üzletágát az Arable Capital Partnersnek, miután az értékesítésre tett korábbi kísérlete sikertelennek bizonyult.
Az Arable portfóliójába tartozó, salátacsomagokat forgalmazó Organicgirl holdingcég 140 millió dollárt fizetett a divízióért.
A Dole ügyvezető elnöke, Carl McCann szerint az összeolvadás az Organicgirllel hatékonyabb működést, bővülő kínálatot és jobb kiszolgálást hozhat a vásárlók számára. Az ügylet lehetővé teszi, hogy a Dole a jövőben a fő tevékenységeire összpontosítsa figyelmét és beruházásait. A vállalat ugyanakkor megtartja létesítményeit a kaliforniai Huronban és az arizonai Yumaiban.
A frisszöldség-üzletág főként jégsaláta, római saláta, leveles salátafélék, karfiol, brokkoli és salátacsomagok feldolgozásával és forgalmazásával foglalkozik, több mint 3000 alkalmazottal és három amerikai üzemmel.
Az Arable Capital Partners szerint a Dole erős márkái és omnichannel jelenléte stabil alapot biztosít a jövőbeni növekedéshez. A mostani megállapodás már a második jelentős tranzakció a két fél között: februárban az Arable 125,2 millió dollárért vásárolta meg a Dole észak-amerikai Progressive Produce divízójában meglévő 65%-os részesedését.
Kapcsolódó cikkeink
Ketchup alapú gyümölcsturmixot dob piacra a Heinz és a Smoothie King az USA-ban
Meghökkentő együttműködéssel rukkolt elő a Heinz és a világ vezető…
Tovább olvasom >Vámmentességet sürget a L’Oréal az EU USA-val kötött megállapodása után
A L’Oréal kedden arra figyelmeztetett, hogy az Európai Unió és…
Tovább olvasom >Újabb 2 milliárd dollárt fektet a Mars az amerikai gyártás bővítésébe 2026-ig
Az édesség- és snackóriás Mars 2026 végéig további 2 milliárd…
Tovább olvasom >További cikkeink
Új partnerségekkel ad lendületet ESG kezdeményezéseinek a Wolt
Két új stratégiai partnerségről tett bejelentést a finn étel-házhozszállító vállalat,…
Tovább olvasom >Mesterséges intelligenciával gyorsítja a pénztárakat a Colruyt
Valamennyi kasszájánál bevezeti a belga Colruyt „easy check-out” nevű rendszerét,…
Tovább olvasom >OKSZ: A kiskereskedelem nem felelős az emelkedő árakért
A kiskereskedelmi forgalom júniusi 3 százalékos – éves emelkedése az…
Tovább olvasom >