Új tulajdonosa van az Árukereső.hu-nak
A prágai székhelyű Rockaway csoport megvásárolta az Árukereső.hu, a Compari.ro és a Pazaruvaj.com árösszehasonlító oldalakat a Naspers csoporttól – közölte az Árukereso.hu kedden az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint felvásárlással a Rockaway csoport újabb jelentős lépést tett afelé, hogy az e-kereskedelem vezető szereplőjévé váljon a közép-kelet-európai régióban.
A Rockaway csoport tulajdonában álló Heureka árösszehasonlító platform piacvezető pozíciót tölt be a cseh és a szlovák piacon, a magyar Árukereső.hu, a román Compari.ro és a bolgár Pazaruvaj.com megvásárlásával további 3 ország piacvezető árösszehasonlító portálját vásárolta meg.
Az Árukereső.hu 2004 óta több millió vásárlásban segítette a felhasználókat, látogatói több mint 2300 webáruház 8,1 millió ajánlata közül válogathatnak az oldalon.
Az MTI érdeklődésére az Árukereso.hu közölte: a megvásárolt három oldal üzemeltetői 50 munkatársat foglalkoztatnak az érintett három országban, a legutolsó lezárt üzleti évben – 2015 április és 2016 március között – 1,66 milliárd forint árbevételt értek el, a nyereségről nem közölnek adatokat. Az Árukereso.hu honlapot 2016. novemberében 16 milliószor látogatták, 25 százalékkal többször, mint 2015 novemberében. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
A csökkenő rendelésszám ellenére is bizakodó a Just Eat Takeaway
A Just Eat Takeaway2025 első negyedévében csökkenő rendelésszámokról és az…
Tovább olvasom >Spanyol vermutmárkát vett a Pernod Ricard
A francia Pernod Ricard 100%-os tulajdonrészt szerzett a St Petroni…
Tovább olvasom >Felvásárolja a belga Colruyt Group a Foodbaget
A belga Colruyt Group 100%-os tulajdonába kerül a Smartmat nevű…
Tovább olvasom >További cikkeink
A Pick Szeged Zrt. nyeresége csökkent, árbevétele nőtt tavaly
A Pick Szeged Zrt. adózott eredménye 2024-ben 6,7 milliárd forint…
Tovább olvasom >Átadták a Nestlé napelemparkját Szerencsen
Szerencsen átadták a Nestlé közép-európai regionális kávé- és kakaóitalpor-gyártó és…
Tovább olvasom >140 millió visszaváltott palack az ALDI-nál
Az ALDI Magyarország üzleteiben rekordmennyiségű, immár mintegy 140 millió egyszer…
Tovább olvasom >