Új távlatokat nyit a rovarfehérje-iparban az Agroloop és a FreezeM együttműködése
Az Agroloop takarmánycélú lárvatenyésztési és takarmányalapanyag-előállítási tevékenysége egy teljesen új iparágat nyitott az agráriumban. Ezt emeli magasabb szintre a fekete katonalégy tenyésztésére specializálódott FreezeM Ltd.-vel kötött együttműködés, amely jelentős paradigmaváltást jelent a globális rovariparban. A partnerségnek köszönhetően az Agroloop hamarosan megnyíló 13 ezer négyzetméteres fehérjegyártó-üzeme elsőként választja külön a tenyésztési és a termelési folyamatokat, annak érdekében, hogy kielégítse a növekvő globális keresletet, és hosszú távon a közép-kelet-európai régióban és azon túl is pozitív változásokat hozzon a mezőgazdasági gyakorlatokban.
A fekete katonalégy lárvákból előállított egészséges állateledel-alapanyagok és szerves talajjavító készítmények a hazai agrárium számos területén hoztak forradalmian új, fenntartható megoldásokat. Az Agroloop helyi élelmiszer-feldolgozók takarmány minősítésű melléktermékeit használja a lárvák etetésére, amik az alacsony értékű biomasszát magas minőségű takarmányfehérjévé és -zsírrá alakítják át. A konvencionális fehérjeforrásokhoz képest ez az előállítási folyamat jelentősen kisebb ökológiai lábnyommal jár: a rovarlárva tenyésztése és a belőlük készült takarmányfehérje és -zsír összehasonlíthatatlanul kisebb karbonkibocsátással jár, mintha az átlagos haszonállat-tenyésztésből származna. Az előállítás nem igényel óriási termőterületet, nem kell növényvédőszerrel permetezni, műtrágyázni, és minimális a friss víz- és energiaigénye.
Az Agroloop takarmányfehérje gyártó vállalat idén nyitja meg 13 ezer négyzetméteres automatizált üzemét Üllő határában, amely új távlatokat nyit a hazai agrár- és élelmiszer-gazdaság fejlesztésében. A gyár nemcsak azért számít mérföldkőnek az iparágban, mert Közép-Európa legjelentősebb alternatív takarmányfehérje üzeme, hanem azért is, mert elsőként vezet be egy forradalmian új ellátási lánc modellt, amely során kiszervezi a rovartenyésztési folyamatokat. Ennek megvalósulására jött létre az Agroloop és a fekete katonalégy tenyésztési technológiák egyik vezető innovátora, az Izraelben és Németországban működő, FreezeM Ltd. közötti együttműködés.
A partnerség célja, hogy a nagyüzemi rovartenyésztésben több évtizedes tapasztalattal rendelkező FreezeM heti rendszerességű támogatást nyújtson a fekete katonalégy beszállításában németországi tenyésztőközpontjából. A FreezeM szolgáltatásként nyújtott, úttörő tenyésztési megoldása, a PauseM® lehetővé teszi az Agroloop számára, hogy helyszíni tenyésztőegység nélkül, még nagyobb kapacitással és hatékonysággal fókuszáljon a takarmányfehérje és az ennek során keletkező melléktermékek – a takarmányzsír és szerves trágya – nagyüzemi előállítására.
„Örülünk, hogy technológiai megoldásunkkal hozzájárulhatunk egy olyan új, a hagyományos, vertikálisan integrált megközelítéstől eltérő gyártási folyamat kialakításához, amely különválasztja a tenyésztést a termeléstől. Biztosak vagyunk abban, hogy ez az innovatív modell új mércét állít fel a rovartenyésztési gyakorlatokban és a rovarfehérje-ipar egészében
– mondta el Yuval Gilad, a FreezeM vezérigazgatója és társalapítója.
„Meggyőződésünk, hogy a takarmánycélú rovarfehérje-gyártás új dimenziókat nyithat a hazai agrár- és élelmiszeripar fejlesztésében, és fontos szerepet játszhat a klímaváltozás mérséklésében is. Ez a közös misszió vezérel minket a FreezeM-mel való együttműködésünk során, amely döntő mérföldkövet jelent a zöldebb jövő felé vezető utunkon. Amellett, hogy lehetővé teszi számunkra, hogy kielégítsük a növekvő globális keresletet, ahhoz a hosszú távú tervünkhöz is közelebb visz minket, hogy meghonosítsuk az ipari méretű rovartenyésztést a közép-kelet-európai régióban és a tervezett bővítéseink révén Európa élvonalába kerüljünk”
– fejtette ki a partnerség kapcsán Percze Rajmond, az Agroloop társalapító-ügyvezetője.
Kapcsolódó cikkeink
Az Agroloop 13 ezer négyzetméteres automatizált gyára mérföldkőnek számít a rovarfehérje-gyártó iparágban
Az európai fehérjekitettség egyre sürgetőbb problémát jelent az agrárszektorban: a…
Tovább olvasom >Rovaralapú megoldások kutatásában működik együtt az Agroloop és a Széchenyi István Egyetem
A rovaralapú megoldások közös kutatására és fejlesztésére kötött együttműködési szándéknyilatkozatot…
Tovább olvasom >Új távlatokat nyithat a rovarpiacon az Agroloop és a Széchenyi István Egyetem együttműködése
A fekete katonalégy lárvákból előállított egészséges állateledel-alapanyagok és szerves talajjavító…
Tovább olvasom >További cikkeink
Új AI alapú tervezőeszközzel segíti az amerikai kereskedőket az Alibaba
Az Alibaba International bevezette a kis- és középvállalkozások igényeire szabva…
Tovább olvasom >Jézus volt az első kommunikátor
Kőszegi András márkatanácsadó volt a Futuretalks Krozsó Szilviával podcastsorozatunk legutóbbi…
Tovább olvasom >