Új lendületet kap a MAHOP Plusz megvalósítása
Az Agrárminisztérium a MAHOP Plusz-3.1.1-24-2024-00001 azonosítószámú, „A MAHOP Plusz megvalósítását szolgáló Technikai Segítségnyújtás Projekt” című kiemelt projekt keretében bruttó 1,168 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásban részesült európai uniós forrásból, hazai társfinanszírozással. A projekt megvalósítási időszaka lefedi a 2021–2027-es támogatási ciklust, és 2024. január 1-jétől 2029. december 31-ig tart.

(Fotó: Pixabay)
Az Európai Tengerügyi, Halászati és Akvakultúra-alap (ETHAA) létrehozásáról szóló (EU) 2021/1139 rendelet 5. cikke, valamint az EU 2021/1060 rendelet alapján az alap technikai segítséget nyújthat a források hatékony kezeléséhez és felhasználásához. A projekt célja a 2021–2027 közötti időszakra vonatkozó, az Európai Bizottság által jóváhagyott Magyar Halgazdálkodási Operatív Program Plusz (MAHOP Plusz) hatékony, eredményes, szabályszerű és átlátható végrehajtásának támogatása, valamint a végrehajtásért felelős intézményrendszer magas színvonalú működésének biztosítása. A projekt keretében az Irányító Hatóság az operatív program megvalósításához szükséges előkészítő, monitoring, adminisztratív, technikai segítségnyújtási, értékelési, tájékoztatási, kommunikációs, panaszkezelési, valamint audit- és kontrolltevékenységeket finanszírozza. A projekt során elkészülnek a MAHOP Plusz végrehajtásához szükséges tanulmányok, stratégiák, tervek, értékelések, valamint a következő támogatási ciklus előkészítését szolgáló dokumentumok.
Kiemelt figyelmet kap:
• az információk terjesztése,
• a hálózatépítés támogatása,
• a kommunikációs tevékenységek végrehajtása,
• a tudatosság növelése,
• valamint az együttműködés és a tapasztalatcsere ösztönzése.
A projekt biztosítja az operatív program sikeres megvalósításához szükséges megfelelő intézményi és adminisztratív keretrendszert
A megvalósítás során sor kerül speciális, külső szakértői feladatok elvégzésére is, amelyek konkrét intézkedésekhez és feladatokhoz kapcsolódnak. Az intézkedés fedezi a monitoring bizottság működtetésének költségeit, amelyben a partnerszervezetek képviselői is részt vesznek, valamint biztosítja a számukra szervezett rendezvények és szakmai programok lebonyolítását is. A tájékoztatási tevékenységek keretében ismertetésre kerülnek a támogatási és fejlesztési lehetőségek, illetve bemutatásra kerülnek a program eredményei, megvalósult projektek jó gyakorlatai. A lakosság felé irányuló kommunikáció hatékonyságának növelése, valamint az erőteljesebb szinergiák kialakítása érdekében az Irányító Hatóság hozzájárul a halgazdálkodási támogatások népszerűsítését szolgáló rendezvények, kiadványok és marketingtevékenységek megvalósításához is. A projektről bővebb információt itt olvashatnak.
AM
Kapcsolódó cikkeink
Sok kihívás mellett soha nem látott támogatási lehetőségek az agráriumban
2024 a kihívások éveként vonul be a mezőgazdaság történetébe, és…
Tovább olvasom >Natura 2000 gyepterületen gazdálkodók számára nyújt támogatást az Agrárminisztérium
Nagyon várt támogatáshoz jutnak az érintettek, első körben több mint…
Tovább olvasom >AM: folytatódnak az Agro-ökológiai Program kifizetései
Folytatódnak az Agro-ökológiai Program (AÖP) kifizetései, további 2585 kérelem esetében…
Tovább olvasom >További cikkeink
A HELL ENERGY is reagált az energiaitalra vonatkozó új szabályra
A magyar Országgyűlés döntése értelmében mostantól Magyarországon törvény tiltja a…
Tovább olvasom >Itt a SPAR QUICK AND EASY: konténerbolt, ami megváltoztatja, amit a vásárlásról gondoltunk
Van élet a stadionbüfén túl! A SPAR idén tavasszal nemcsak szurkol, hanem jelen…
Tovább olvasom >Az Országos Kereskedelmi Szövetség az árréscsökkentés kivezetését javasolja
Az árréscsökkentés kivezetését javasolja az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ); a…
Tovább olvasom >